Korvpall

Riia VEF lahkub suure tõenäosusega Ühisliigast, sarjaga võib liituda Poola meister (1)

Toimetas Hindrek Pärg, 17. juuni 2016, 11:59
Riia VEF Foto: LAURA OKS
Venemaa ajalehe Izvestia andmetel lahkub Ühisliigast suure tõenäosusega ainus Läti klubi Riia VEF, sarjaga võib liituda Poola valitsev meister Zielona Gora. 

Vene ajakirjanike sõnul ei näe Riia VEFi omanikud enam Ühisliigas osalemisel perspektiivi. Üheks suureks põhjuseks on rubla devalveerumine. Liiga toetab iga klubi 5 miljoni rublaga, aga kuna rubla kurss on euro suhtes kõvasti langenud, on venelastelt saadav summa väga väike. Lisaks kulub klubil väga suur summa korduvateks reisidesse Venemaa avarustesse, millega tiim kaotab raha. 

Samuti mängib rolli ka väga väikene huvi. Veel neli aastat tagasi külastas VEFi Ühisliiga kodumänge keskmiselt üle kahe ja poole tuhande inimese. Järkjärgul on külastajaid jäänud vähemaks ning lõppenud hooajal oli pealtvaatajaid keskmiselt 670.

Potentsiaalseks asendajaks peetakse viimased kaks aastat Poola meistriks tulnud Zielona Gora korvpalliklubi. Izvestia andmetel on meeskond tundnud huvi liigaga ühinemise üle ning kuigi ametlikku avaldust pole tehtud, on tiim Ühisliigast huvitatud. Lõplik otsus peaks tulema juuni lõpus. 

Samuti ei jätka järgmine aasta suure tõenäosusega ka eelmisel hooajal suurtesse finantsilistesse raskustesse jäänud Tblisi Vita ja Volgogradi Krasnõi Oktjabr.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee