Ukraina - PoolaFoto: Reuters / Scanpix
Jalgpalli EMi galeriid
21. juuni 2016, 20:55

Poola jalgpallikoondis alistas EMil C-alagrupi viimases voorus 1:0 naaberriigi Ukraina, kuid jäi sellest hoolimata grupis teiseks.

Poolakate ja mängu ainsa tabamuse eest hoolitses poolajal vahetusest sekkunud Jakub Blaszczykowski (54. minut), kes kerkis sellega esimeseks kahel erineval EMil skoorinud poolakaks.

Kuigi võidupunktid läksid Poola kaukasse, oli kohtumises selgelt aktivisem pool juba enne mängu väljalangemise "kindlustanud" Ukraina, kes valdas palli 64% mänguajast. Lisaks tegid ukrainlased Poolast enam pealelööke (19 - 9, millest raamidesse 5 - 3).

Et samal ajal alistas Saksamaa 1:0 Põhja-Iirimaa, jäi Poola kehvemate väravate vahe tõttu alagrupis teiseks. Lõpptabel: 1. Saksamaa 7 punkti, 2. Poola 7, 3. Põhja-Iirimaa 3, 4. Ukraina 0.

Poola kohtub kaheksandikfinaalis A-alagrupis teise koha saanud Šveitsiga. Saksamaa vastane on, kas A-, B- või F-grupi kolmas meeskond.

Edasipääs on küll tore, aga senise turniiri praktika põhjal ootab Poola jalgpalliliitu ka rahatrahv, sest nende toetajad süütasid kohtumise ajal tribüünil pürotehnikat.