Korvpall

Hull öö NBAs: draftis valiti esimesena austraallane, Euroopa koljatid läksid ruttu kaubaks, Thunder loobus kopamehest 

Merili Luuk, 24. juuni 2016 11:27
Ben SimmonsFoto: Jerry Lai
Korvpalliliiga NBA noormängijate draftis valiti esimesena austraallane Ben Simmons, kes peab hakkama Philadelphia 76ersit mudast välja aitama. Öö jooksul said uued klubid ka mitmed tegevmängijad - kuulsaim neist on Serge Ibaka, kes vahetati Oklahoma City Thunderist Orlando Magicusse.

19aastane ja 208 cm pikkust Simmonsit nähakse atleetliku ääremängijana, kes on võimeline ka rünnakuid orkestreerima. Alates 2012. aastast võimalikult halva koosseisu välja pannud ja draftis andekaid pallureid noolinud 76ers saab nüüd edasi minna vägagi võimeka eesliiniga, sest lisaks Simmonsile saavad nad platsile panna jumalikult pikkade kätega Nerlens Noeli, osava Jahlil Okafori ja pikalt vigastatud olnud, aga potentsiaalika Joel Embiidi. Ilmselt tuleb vähemalt üks neist ühe-kahe hooaja jooksul mõnda teise tiimi vahetada, sest tagamängijate osakonnas ulub tuul.

Drafti esikümme:

11ndana valitud Arvydas Sabonise poeg Domantas oli seotud öö suurima vahetustehinguga. NBA läänekonveretsi finaalis Golden State Warriorsi alistamisele lähedal olnud Oklahoma City Thunder otsustas loobuda Hispaania passiga "kopamehest" Serge Ibakast, kes oli Thunderi korvialust mehitanud alates 2008. aastast. Orlando Magicust saadi vastu atleetlik tagamees Victor Oladipo, hea viskekäega türklane Ersan Ilyasova ja 208 cm pikkune Sabonis.

Domantas Sabonis  Foto: Brad Penner

Veel noppeid: Milwaukee Bucks valis kümnendana Lõuna-Sudaanist pärist 216 cm pikkuse, aga tagamängija oskustega Thon Makeri. Üllatavalt kõrgel valiti kaks pikka eurooplast - 219 cm pikkune Kreeka koljat Georgios Papagiannis läks 13. valikuna Sacramento Kingsi ja 206 cm pikkune hispaanlane Juan Hernagomez võeti Denver Nuggetsi poolt 15ndana. Sügisel isegi drafti avavalikuks pakutud haitilane Skal Labissierre läks kaubaks alles 28ndana, pärast vahetustehinguid maandus ta Sacramento Kingsis. Sama meeskond loobus Itaalia viskekahurist Marco Belinellist, kes vahetati Charlotte Hornetsisse.

Samal teemal

29.06.2016
TRAGÖÖDIA! NBA drafti avavaliku nõbu sõideti surnuks, kurjategija põgenes