Jalgpalli EMi uudised

Õhtuleht.ee, 26. juuni 2016, 17:53
Prantsusmaa vs IirimaaFoto: JEAN-PHILIPPE KSIAZEK
Pühapäeval oli Iirimaa lähedal väga suurele üllatusele, kui jalgpalli EMi kaheksandikfinaalis mindi teise minuti penaltist favoriidi Prantsusmaa vastu juhtima. SIiski suutsid tiitlivõistluste võõrustajad toibuda ja pääseda kaheksa parema hulka 2:1 võiduga.

Kohtumine algas prantslastele paraja šokiga, kui juba teisel minutil anti Iirimaale penalti. Paul Pogba koperdas karistusalas Shane Longile otsa ning iirlane kukkus. Kohtumise peakohtunik määras õiglase penalti, mille Robbie Brady postipõrkest ka sisse lõi.

Prantsusmaa tekitas esimesel poolajal veel ohtralt võimalusi, kuid nad ei suutnud üle mängida iirlaste väravavahti Darren Randolphi, kellele ei valmistanud enamus lööke suuri raskusi.

Iirlaste mäng lagunes teise poolaja alguses. 58. minutil realiseeris karistusalas täiesti vabaks jäänud Antoine Griezmann paremalt äärelt tulnud suurepärase Bacary Sagna tsenderduse.

Kõigest kolm minutit hiljem viis Griezmann prantslased ette, kui keskväljakult tulnud tsenderduse suunas karistusala joonelt suurepäraselt tema poole Olivier Giroud. Atletico ründaja oli jäetud täiesti vabaks ning lõi palli kindlalt alla vasakusse nurka.

Iirlaste seis läks veel hapumaks 66. minutil, kui viimase kaitsjana tõmbas Shane Duffy maha Griezmanni. Iirimaa õnneks oli viga napilt karistusalast väljas ning penaltit väljakuperemehed ei saanud.

Iirlased ei suutnud järelejäänud ajaga ühtegi väga ohtlikku olukorda tekitada ning hoopis prantslased jõudsid järgmisele väravale lähemale, tabades ka latti.

Prantsusmaa kohtub veerandfinaalis Inglismaa-Islandi mängu võitjaga, kes lähevad vastamisi esmaspäeva õhtul.

1. juuli 2016, 06:00
ÕHTULEHT PARIISIS | Island meelitab džässi ja numbrimaagia, Rootsi jäähotelli, Ukraina kultuuridiplomaatia ning Wales salapäraste randadega
27. juuni 2016, 11:54
Ott Järvela | Belgia 4:0 võit ei tähenda, et meeskond oleks läbinud tõelise kondiproovi
27. juuni 2016, 10:37
Islandi legend: me armastame Inglismaa jalgpalli, tänane matš on justkui unistus!
27. juuni 2016, 06:00