Islandi jalgpallikoondise fännid.Foto: KENZO TRIBOUILLARD
Toimetas Ott Järvela 27. juuni 2016 10:37
Jalgpalli EMi viimases 1/8-finaalis kohtub Islandi meeskond täna õhtul Nice’is Inglismaaga. 330 000 elanikuga saareriik kohtub jalgpalli sünnimaaga. Taaveti duell Koljatiga pole ilmselt kunagi varem olnud tabavam võrdlus.

Island kaifib olukorda täiega. Ekskoondislane Herman Hreidarsson rõhutab, et duell Inglismaaga on unistus.

"Island armastab Inglismaa jalgpalli. Oleme ju selle rüpes üles kasvanud. Ma polnud veel 1960ndatel, kui Inglismaa meistriliigat esmalt Islandi televisioonis näidati, sündinud, aga tean juttudest, et mänge näidati nädalase viibega, sest lintide laevaga üle Põhjamere transportimine võttis lihtsalt aega. Aga inimesed vaatasid mänge sellest hoolimata!" räägib Hreidarsson.

"Tänapäeval jälgime iganädalaselt Premier League’i ning seetõttu on väga meeldiv, et meie mehed saavad end proovile panna just Inglismaa vastu. Islandi meeskonna edu on olnud minu jaoks meeldib, aga mitte üllatav.

Tugev ja organiseeritud kaitsemäng terve väljaku ulatuses oli edu pandiks valiksarjas ja isegi, kui asjad läksid veidi nihu, ei tekkinud paanikat. Portugal asus küll meie vastu juhtima, aga uskusime, et suudame isegi skoorida ja jõudsimegi sihile," meenutas Islandi ekskoondislane.

Inglismaa – Island duelli lähtekoht on lihtne: Inglismaal on selles mängus ainult kaotada ja Islandil ainult võita.