Islandi kapten Aron Gunnarsson pärast 2:1 võitu Inglismaa üle.Foto: Reuters / Scanpix
Jalgpalli EMi uudised
28. juuni 2016, 17:40

STATISTIKAPOMM | Saamatu rünnakuga Inglismaa, efektiivne Island ja auklik Hispaania

Eile selgusid jalgpalli EMil kaks viimast veerandfinalisti, kelleks on Itaalia ja kogu mandri-Euroopa südame vallutanud Island. Õhtuleht toob Teieni mälestusväärset ja inglaste (ning hispaanlaste) jaoks üdini nukrat mängupäeva iseloomustavad põnevad faktid.

18 minutist kiiremini pole veel üheski EMi mängus kordagi kolme väravat löödud. Eile said sellega kahe peale hakkama Inglismaa ja Island.

Wayne Rooney'st sai esimene kolmel EM-finaalturniiril skoorinud inglane.

Pariisist (koos eeslinna Saint-Denisiga) sai eile 30 tabamusega enim EMi väravaid näinud linn. Eelmine rekordiomanik oli Lissabon.

10 aastat tagasi õnnestus Inglismaal viimati mõnel suurturniiril play-off mäng võita - 2006. aasta MMil 1:0 Ekuadori vastu, värava lõi David Beckham.

Löödud inglased... Foto: Reuters / Scanpix

Prantsusmaa - Islandi veerandfinaal on 2008. aasta OMi käsipallifinaali kordus. Tolle kohtumise võitis 28:23 Prantsusmaa.

Kolm finaalturniiride (EM + MM) mängu 11st õnnestus Roy Hodgsonil Inglismaa koondisega võita (viis viiki ja kolm kaotust).

56 pealelööki tegi Inglismaa nelja mängu peale oma vastastest enam (82 - 26), kuid nende väravate vahe jäi nulli (4:4).

Kaheväravalise kaotuse sai Hispaania EMil viimati aastal 1988, kui jäädi 0:2 alla Saksamaale.

Hispaania fännitar ei usu oma silmi. Foto: Reuters / Scanpix

10 aastat tagasi lubas Hispaania endale viimati suurturniiri play-off'is värava lüüa (Prantsusmaa). Eile lõi Itaalia neile kaks.

Hispaania kasutas kõigis neljas EMi mängus täpselt sama algkoosseisu.

24% Islandi pealelöökidest (25st 6) leidis tee vastase väravasse. See on EMi parim näitaja.

22 000 litsentseeritud jalgpallurit on Islandil.

Neli väravat löödi Hispaaniale tänavusel EMil. Seda on sama palju kui eelmisel kahel EMil (2008 ja 2012) kokku.