Nii viis Rauno Sappinen Flora 2:0 juhtima.Foto: Tiina Kõrtsini
Meistrite liiga
28. juuni 2016, 20:48

REPORTAAŽ | Flora ei lubanud Gibraltari meistril väikeste vutiime jätkata

Küllap vaatasid valitseva Gibraltari jalgpallimeistri Lincoln Red Impsi mehedki eile õhtul Inglismaa ja Islandi vahelist EMi kaheksandikfinaali ning lootsid salamisi Meistrite liiga 1. eelringis FC Flora vastu väikeriigi edu korrata. See neil ei õnnestunud. Flora võitis kodumurul toimunud avamatši 2:1 (33. Rauno Alliku, 49. Rauno Sappinen - 57. Joseph Chipolina).

Tõsi on see, et kergelt ei tulnud mulluse Eesti parima vutiklubi jaoks midagi. Kuigi Flora haaras oodatult initsiatiivi ja valdas terve kohtumise vältel enam palli kui Pärnust väiksema elanikkonnaga Gibraltari tšempion, leidis esimene pall tee Mait Toomi valvatava värava võrku.

Kogu Gibraltari meeskonna varumeeste pink kargas murdosasekundiga püsti, kuid abikohtuniku suluseisu märgiks tõstetud lipp istutas nad pettunult tagasi. Flora pääses ehmatusega. Ent gibraltarlaste relv, sirgjoonelised kontrarünnakud olid teravad.

Flora esimene ohtlik moment lasi end oodata 22. ning kaua oodatud ja otsitud värav 35. minutini. Zakaria Beglarišvili andis järjekordse ründeretke ettevõtnud kapten Gert Kamsile suurepärase tsoonisöödu, mille paremkaitsja ühe puutega madalalt trahvikasti, Rauno Alliku jalale toimetas. 26aastase Pärnust pärit ründaja karjääri esimene eurosarja tabamus vabastas Flora silmanähtavalt kammitsaist.

Kapten Gert Kams jagas täna paremalt äärelt korduvalt surmavaid passe. Neist kaks lükkasid kaaslased ka võrku. Foto: Tiina Kõrtsini

Eduseisust tingitud lustlik ründemäng jätkus teisel kolmveerandtunnil, mis päädis 49. minutil Rauno Sappinen väravaga. Taas sai meisterlikult täpse sööduga maha kapten Kams. Ent 57. minutil juhtus see, mida poleks pidanud iialgi juhtuma.

Vasakkaitsja Joseph Chipolina - kes oli Red Impsi üks viiest Gibraltari koondislasest, kes kuulus põhikoosseisu ka 2014. aasta mais samas toimunud maavõistlusmängus Eesti rahvusmeeskonna vastu - mängis Liam Walkeriga kena seinasöödu ja purjetas uljalt Flora trahvikasti, kust palli Toomile püüdmatult võrku lõi. Eestlaste kaitse jäi tolles olukorras selgelt passiivseks.

Flora keskkaitsja Madis Vihmann õhuvõitluses. Foto: Tiina Kõrtsini

Peatreener Norbert Hurt andis paarkümmend minutit enne lõpuvilet tehtud vahetustega Brent Lepistu keskväljale ja Albert Prosa tippu selgelt mõista, et ei rahuldu kääbusriigi edukaima klubi vastu üheväravalise võiduga.

Prosa mängutoomine oleks juba minut hiljem toonud jackpoti, ent Tartust pärit edurivimees suutis nelja meetri pealt väravavaht Raul Navast tabada. Seda eksimust on põhjust florakatel taga nutta, sest üheväravaline edu koos vastaste võõrsilväravaga on libe seis. Eriti arvestades seda, et Red Imps tõestas, et mõistab vutti mängida küll, kui neil seda lubatakse.

Lõpuminutitel oli lähemal pigem 2:2, kui 3:1 värav...

Korduskohtumine Gibraltaril toimub järgmisel kolmapäeval. Paari võitja kohtub 2. eelringis Šotimaa au ja uhkuse Glasgow Celticuga.