Jalgpalli EMi uudised

Islandi president jalgpalli EMist: miks peaksin VIP-ruumis šampanjat rüüpama? Mina jälgin veerandfinaali fännide keskel! (1)

Toimetas Henry Rull, 1. juuli 2016 11:17
Gudni Johannesson (mikrofoniga).Foto: HALLDOR KOLBEINS
Jalgpalli EMil üllatuslikult kaheksa parema hulka jõudnud Island kohtub pühapäeval veerandfinaalis võõrustajamaa Prantsusmaaga. Äsja saareriigi järgmiseks presidendiks valitud Gudni Johannesson kavatseb kohtumist jälgida fännide seas.

Prantsusmaal on kohal umbes 10% väikeriigi elanikest ehk ligikaudu 33 000 islandlast. Kuigi üldjuhul vaatavad poliitikud või kuulsad inimesed jalgpallikohtumisi VIP-ruumides, siis Johannesson kavatseb Islandi koondise mängusärgi selga panna ning kohtumist jälgida toetajate keskelt!

"Miks peaksin minema VIP-ruumi šampanjat rüüpama, kui saaksin seda teha ükskõik kus?" küsis ajaloolase haridusega Johannesson intervjuus CNNile. "Mina olen fännide seas ja kannan Islandi mängusärki."

16 parema hulgas alistas Island üllatuslikult 2:1 jalgpalli sünniriigi Inglismaa. "Islandi kui riigi jaoks tähendab EM palju. See näitab, et kui endale eesmärk seada, selle kallal töötada, olla distsiplineeritud ja kokku hoida, on kõik võimalik," kirjeldas 20 aastat presidendina töötanud Olafur Ragnar Grimssoni välja vahetav Johannesson.

Islandi ja Prantsusmaa vaheline veerandfinaal algab pühapäeval Eesti aja järgi kell 22.

Samal teemal

05.11.2016
Islandi president annetab palgalisa heategevuseks
03.07.2016
VIDEO | Vaata Islandi lennufirma liigutavat reklaami vutikoondise toetuseks
01.07.2016
Prantsusmaa koondise kaitsja: inglased said kõrvakiilu!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee