Eesti võrkpallikoondis Foto: CEV
1. juuli 2016, 20:56

Eesti meeste võrkpallikoondis jõudis Bulgaarias Varnas Euroopa liigas finaali, alistades Bulgaaria 3:2!

Eestlaste mäng kulges Bulgaaria kuurortlinnas nagu Ameerika mägedel - esimene geim võideti 25:18, teine kaotati 15:25, kolmas võideti 25:19 ja neljas kaotati 14:25.

Otsustavas geimis läks Eesti 3:1 ette, kuid lasi seejärel bulgaarlastel kolm punkti järjest lüüa. Ka neljas punkt oli vaieldav, kuid peatreeneri Gheorghe Cretu terav silm käskis kohtunikul uurida ega pall siiski sees polnud ning eestlased tõid tabloole viigiseisu 4:4. Punkt-punktimängus õnnestus Eestil päästa ära ka bulgaarlaste matšpall, kuid lõpuks võideti viies geim 17:15.

Ka eelmisel aastal jõudis alagrupiturniiril kõik võidud võtnud Eesti nelja parema hulka, kuid Poolas toimunud finaalturniiril kaotati poolfinaalis 0:3 Makedooniale ja pronksimängus 0:3 Poolale.

Eesti kohtub finaalis Makedooniaga, kes alistas esimeses poolfinaalis Austria 3:2. Võitjate parim oli Euroopa liiga hooaja punktiedetabelit juhtiv Nikola Gjorgiev 29 punktiga. Finaal peetakse homme Eesti aja järgi kell 18. Euroopa liiga võitja tagab koha Maailmaliigasse.