Boudewijn Zenden embab pärast Argentiina üle saavutatud 2:1 võitu Dennis Bergkampi.Foto: ISO SPORT
4. juuli 2016, 22:17

VIDEO | Dennis Bergkampi supervärav sai täna 18 aastat vanaks (1)

4. juuli on tähtis päev mitmel põhjusel. Üks neist on 1998. aastal Marseilles juhtunud erakordne sündmus, kui hollandlane Dennis Bergkamp sai hakkama jalgpalliajaloo kullavaramusse kuuluva tabamusega.

Käimas oli MMi veerandfinaali 90. minut ja seis Holland - Argentiina matšis 1:1, kui Frank de Boer andis enda poole pealt pika söödu vastase trahvikasti, kus Bergkamp selle kolme omavahel ideaalselt harmoneerunud puutega Argentiina väravasse toimetas.

Olnuks Youtube ja muud videojagamisvahendid juba toona leiutatud olnud, saanuks Hollandi televisiooni kommentaator sama kuulsaks kui Islandi oma käesoleva EMi ajal.

Hollandi koondisele oli see tol MMil viimaseks helgeks hetkeks, sest poolfinaalis kaotati penaltitega Brasiiliale ja pronksimängus Horvaatiale.