Meeskondade esimene omavaheline kohtumine Tallinnas lõppes Levadia napi 1:0 võiduga.Foto: Stanislav Moshkov
10. juuli 2016, 18:18

Pärnu jalgpallimeeskond ristis uhiuue staadioni sisse ajaloolise võiduga

Pärnu jalgpallimeeskond tähistas eile avatud uut Rannastaadionit 1:0 võiduga liiga liidrina suvepealinna sõitnud FC Levadia üle.

Eelnevast 17 mängust vaid kuus punkti (kaks võitu Rakvere Tarva üle) kogunud Pärnule tõi meistrivõistluste 18. voorus mesimagusa võidu Toomas Pent, kes lükkas 82. minutil võrku Taavi Lauritsa söödu.

Neljapäeval Fääri saartel eduka Euroopa liiga mängu pidanud Levadia ei suutnud järelejäänud minutitega tollele tabamusele vastata ning pidi alles teist korda sel liigahooajal leppima kaotusega.

Ühtlasi oli tegu Pärnu jalgpallimeeskonna (nii linnameeskonna kui eelmisel kümnendil kõrgliigas mänginud Vapruse) esimese võiduga Levadia üle. Möödunud hooajal õnnestus Marko Lelovi hoolealustel Levadia käest kaks viigipunkti napsata.

Lisaks tasub märkida, et Pärnu väravas tegi nullimängu 20aastane Kristjan Tamme, kes siirdus juuni lõpus laenulepingu alusel just Levadiast Pärnu puuri kaitsma.

Teistes täna peetud 18. vooru kohtumistes löödi mõlemas seitse väravat. Nõmme Kalju loputas Ats Purje kübaratriki toel võõral väljakul 6:1 liiga autsaiderit Rakvere Tarvast ning FC Infonet alistas Lasnamäel 3:0 eduseisust 4:3 paari päeva eest peatreenerita jäänud FC Flora.

Ühtlasi tähendab tänane kaotus, et tiitlikaitsja (keda täna juhendas senine abitreener Jürgen Henn) jääb nüüd, kui mängitud täpselt pool hooaega, tabeli tippu tõusnud Infonetist maha 11 silmaga.

Eile ja üleeile peetud 18. vooru kohtumistes alistas Paide linnameeskond Vjatšeslav Zahovaiko kolme tabamuse abil kodumurul 3:0 Tartu Tammeka ning Sillamäe Kalev oli sama skooriga kodupubliku ees parem Narva Transist.