Bialystoki Jagiellonia mängujuht Konstantin Vassiljev.
17. juuli 2016, 18:54

Vassiljevilt väravasööt, Kallastel õudne debüüt, Londak ja Vaikla hiilgasid tõrjetega

Lõppeval nädalavahetusel alustasid või jätkasid liigahooajaga mitmed välisklubides mängivad Eesti jalgpallikoondislased ning tulemusi oli igasuguseid.

Poola kõrgliigas tegi Bialystoki Jagiellonia 1:1 viigi tiitlikaitsja Varssavi Legiaga, kusjuures resultatiivse söödu Jagiellonia väravale andis Konstantin Vassiljev. Suvel Kielce Koronaga liitunud Ken Kallaste debüüt oli õudne, sest Zaglebie Lubinile kaotati 0:4 (kõik väravad löödi kohtumise esimes 31 minuti jooksul). Mõlemad Eesti koondislased tegid kaasa 90 minutit.

Norra kõrgliigas tegi Trondheimi Rosenborg (Pavel Londak) 1:1 viigi Aalesundiga, Stavangeri Viking (Karol Mets 90 min) kaotas 1:4 Haugesundile ja Sogndal (Taijo Teniste 90 min) tegi 1:1 viigi Oslo Valerengaga (Enar Jääger vigastatud).

Rootsi kõrgliigas viigistas Norrköping (Andreas Vaikla 90 min ja penaltitõrje) 3:3 Östersundiga. Šotimaa liigakarikasarjas lõi 81. minutil sekkunud Henri Anier värava, kui Dundee United tegi 1:1 viigi Arbroathiga. Mängujärgse penaltiseeria võitis Anieri koduklubi.