Johannes ErmFoto: Facebook / EKJL
Kergejõustik
20. juuli 2016, 22:19

ULMELINE! Johannes Erm püstitas kaheksa isiklikku rekordit ja võitis U20 MMil pronksmedali! (22)

Poolas Bydgoszczis algas eile kergejõustiku U20 MM, kus osalevad kümnevõistluses ka eestlased Johannes Erm ja Hans-Christian Hausenberg. Uskumatu võistluse tegi Johannes Erm, kes püstitas kaheksa isiklikku rekordit ja teenis pronksmedali uue Eesti juunioride rekordiga!

Avapäev

100 meetri jooksus oli Hausenberg ajaga 10,98 viies, Erm sai kirja 11,06, mis tähistas noormehe uut isiklikku rekordit ja andis avaalal seitsmenda koha.

Kaugushüppes püstitas Erm teisel katsel uue isikliku rekordi 7.42, mis andis talle ka alavõidu. Hausenberg sai parimal hüppel kirja 7.16.

Kuulitõukes sai Erm parimal katsel kirja 13.44, mis tähistas 19aastase uut isiklikku rekordit. Üldarvestuses andis see kuigi 14. koha. Hausenberg tõukas 13.94 ning sai 23 noore konkurentsis kümnenda koha.

Kõrgushüppes sai Erm kirja 1.92, mis on ta isiklikust rekordist kõigest ühe sentimeetri võrra halvem tulemus. Kokkuvõttes lõpetas ta võistluse 14., Hausenberg 18. kohal (1.86).

400 meetri jooksus sai Erm uueks isiklikuks rekordiks kirja 48,17 ning ka kindla alavõidu. Karjääri parima tulemuse jooksis ka Hausenberg, kelle ajaks 50,80 ning oli kokkuvõttes 13.

Pärast viite ala on Ermil koos 4088 punkti ja asub teisel kohal, Hausenberg on 3899 silmaga üheksandal positsioonil. Esikohta hoiab pärast avapäeva valgevenelane Maksim Andraloits 4205 punktiga, Erm jääb temast maha 117 silmaga.

Teine päev

Kahe võistluspäeva vahel olnud öö Johannes Ermi ei uinutanud. 110 meetrit tõkkeid läbis ta ajaga 14,66, mis on loomulikult tema uueks isiklikuks tippmargiks! Siiski langes noormees paremusjärjestuses kolmandaks. Hausenbergi tulemus oli rahvuskaaslasest kaks kümnendikku parem.

Kettaheites tabab Ermi esimene väiksem tagasilöök - parimaks jääb 43.61, mis on peaaegu pool meetrit tema senisest tippmargist kehvem. Hausenberg kaotab oma isiklikule aga mitu korda rohkem - tema tänaseks tulemuseks 41.58, kuigi ta oleks võimeline heitma peaaegu kaks meetrit kaugemale.

Teivashüppes püstitas Erm jälle uue isikliku, kui ületas 4.50 (eelmine 4.40). Hausenberg valis algkõrguseks 4.60, millest sai esimesel katsel üle, kuid pärast 4.70 vahele jätmist, ei suutnud ta 4.80 ületada. Hausenbergi isiklik rekord on 5.15.

Odaviskes püstitas Erm uue isikliku rekordi, kui oda maandus 54.19 peal, mis andis talle seitsmenda koha. Ala lõpetas kuuendanda Hausenberg, kes viskas oda 55.96.

1500 meetri jooksus läks Erm julgelt jooksu juhtima, kuid eelviimasel ringil samm läks raskeks ning temast möödusid neli vastast. Ta jooksis uueks isiklikus rekordiks 4.28,96, mis tõi talle siiski pronksmedali! Hausenberg jooksis välja 5.31,70.

Ermi kümnevõistluse uus isiklik rekord on 7879 punkti, mis on ka Eesti omaealiste uus tippmark. Hausenberg tuli 7370 silmaga 11. kohale.

Maailmameistriks tuli uue U20 maailmarekordiga sakslane Niklas Kaul, kes kogus 8162 punkti. Hõbedale tuli pikalt juhtinud valgevenelane Maksim Andraloits 8046 silmaga. Neljanda koha saanud kuubakas Santiago Ford kogus Ermist kõigest 60 silma vähem ehk 7819 punkti.