NII SEE JUHTUS | Sport 21.07: Vene kergejõustiklased eemaldati olümpialt, Kalju ja Zenjovi pidu Euroopa liigas (5)

Õhtuleht.ee, 21. juuli 2016 22:56
Nõmme Kalju jõudis eurosarjas kolmandasse ringi!Foto: Viljar Voog
Tänase spordipäeva võtmesõnaks on jalgpall. Nimelt mängivad nii Nõmme Kalju kui ka Tallinna Levadia Euroopa liiga teise eelvooru korduskohtumisi ning mõlemal on olemas võimalused edasipääsuks. Samuti võib täna lõpule jõuda Inglismaa jalgpallikoondise peatreeneri otsingud. Püsige meiega!

22:56
UNEAEG

Põnev spordipäev jälle selja taga, saab unelema minna! Silmailuga!

22:18

Liverpool ja Ragnar Klavan (oeh, kui uhke seda kirjutada on!) on jõudnud Californiasse ning tutvub staadioniga!

22:15

"Mu parim kehaosa on mu vasak jalg, aga halvim mu nägu!" Ragnar Klavan oskab ka Liverpooli kaamerate ees nalja teha!

22:14

Hea töö, Sergei Zenjov! Gabala pääses samuti Euroopa liiga teises eelringis edasi, kui alistas täna 2:0 MTK Budapesti. Eesti koondislane lõi värava 7. minutil! Kokkuvõttes tõi edasipääsu suisa 4:1 üleolek.

Kolmandas eelringis läheb Gabala vastamisi Prantsusmaa hiiu Lille'iga. Avakohtumine peetakse 28. juulil Prantsusmaal ning nädal hiljem mängitakse Aserbaidžaanis.

22:07

14856 fänni jälgisid Levadia valu..

21:54
PRAHA SLAVIA - LEVADIA

Ja ongi läbi! Praha alistab Levadia 2:0 ning kuigi koondskooriks jääb 3:3, viib Praha edasi võõrsillöödud värav!

21:50

Statistika räägib enda eest: Levadial 0 pealelööki raamidesse!

21:45

21:45

21:44

21:37
Ott Järvela ( NÕMME KALJU - MACCABI HAIFA)

Igor Subbotinil on võimalus viia Kalju Euroopa liiga kolmandasse eelringi... ja ta teeb seda!

21:37

Haifal puudub eksimisruum, kui lööma asub Sun Menachem, kellel kohtunik käsib esmalt palli korralikult punktile panna. See ei kohuta ja seis 4:3

21:36

Nõmme Kalju neljas lööja Hidetoshi Wakui ja võimalus viia Kalju 4:2 ette... jaapanlane teeb seda!

21:35

Haifa Maccabi kolmandat penaltit lööb vahetusmees Amit Zenati... ja Teleš tõrjub!!!!

21:35
Vitali Teleš tõrjub! (Viljar Voog)
21:35

Nõmme Kalju kolmas lööja on Eesti koondislane Ats Purje, kes veeretab kindlalt palli sisse. Kalju ees 3:2.

21:34

Haifa teine lööja on normaalajal penalti realiseerinud Nikita Rukavytsya, kes tabab ka nüüd. 2:2.

21:33

Nõmme Kalju teine lööja on meeskonna standardolukordade spetsialist Andrei Sidorenkov. Ristnurka ja 2:1!

21:32

Haifa esimene penalti ja Ludovic Obraniak paneb lati alla. 1:1.

21:32

Maximiliano Ugge viib Kalju penaltiseeriat 1:0 juhtima. Ristnurka!

21:29

21:29
Ott Järvela (NÕMME KALJU - MACCABI HAIFA)

Kadrioru staadioni tablool päris edev penaltigraafika. Kas võidab @kaljufc või Haifa Maccabi?

A photo posted by Ott Järvela (@ottjarvela) on

21:27

21:26
PRAHA SLAVIA - TALLINNA LEVADIA

Ja tulemöll on lahti, kuid meie kahjuks! Tabi ja Gando jäävad jälle värava all suikuma ning van Kessel lööb värava alt lihtsalt 2:0! Mees vajub krampides pikali - tööd on ta väga korralikult teinud! Mängu lõpuni 23 minutit.

21:20

ÕNN ON KALJUGA! 112. minutil teenib Maccabi nurgalöögi ning keegi Iisraeli klubi mängijatest pääseb peaga väga ohtlikult löögile ilma, et Kalju mehed sellest ööd ega mütsi teaksid. Õnneks läheb pealöök väravast napilt mööda.

Tuletame meelde, et võõrsil löödud väravate reegel kehtib jätkuvalt ehk kui Maccabi skoorib, ei piisa Kaljule viigistamisest, vaid vajatakse võitu.

Nõmme Kalju - Haifa Maccabi (Viljar Voog)
21:19
PRAHA SLAVIA - FC LEVADIA

Tšehhis möllatakse pigem tulega, aga sealgi hetkel seis muutusteta. Praha küll 1:0 ees, aga kokkuvõttes pääseks edasi veel Levadia. Tõsi, kui Lepmetsa poleks, võiks rahulikult kotid kokku pakkida...

21:10

Esimene lisaaeg on läbi ning seis endiselt muutusteta! 1:1

20:54

20:54

20:51

20:47

LÕPUKS OMETI! Kalju vääris viigiväravat ja saab selle 90. minutil kätte, kui Kalju üheteistkümnes nurgalöök selles mängus murrab Maccabi kaitse - Andrei Sidorenkov annab väga hea palli ning keegi ei tea, kuidas täpselt see pall väravasse jõuab, aga Tarmo Neemelo selle autoriks märgitakse!

Rõõm! (JOOSEP MARTINSON)
20:45

20:44

20:42

Nõmme Kalju on viimased veerand tundi hoidnud Maccabit korraliku surve all ja korra paistis, et Tarmo Neemelo viigistab (ja viib mängu lisaajale), ent Maccabi puurivaht Ohad Levita tegu väga hea tõrje. Lõpuni kolm minutit.

20:42

Oijah! Levadia mängib jõhkralt tulega, kinkides Prahale võimalusi igalt poolt. Praegu hoiab rohesärke pinnalt vaid Lepmets.

20:31

20:28

20:27
TOUR DE FRANCE

Prantsusmaa velotuuri 18. etapi, 17 km pikkuse eraldistardist mäkketõusu Sallanches'st Megeve'i võitis üldliider Chris Froome (Sky) 30.43-ga.Üldarvestuses Froome'i järel teisel kohal olev hollandlane Bauke Mollema (Trek - Segafredo) jäi britist maha 1.25, mis andis 17. koha. Tanel Kangert (Astana) lõpetas etapi 43ndana, kokkuvõttes on ta 25. kohal.

20:20

20:15

20:12

20:11

KALJU TABAB POSTI! 55. minutil annab Janar Toomet paremalt äärelt tsenderduse ning valveta jäetud Ats Purje pääseb värava eest löögile, aga tabab posti sisekülge. See oli superšanss. Neetult kahju!

20:10

OIOIOIOI! Praha läheb juba 10. minutil juhtima - Gando magab paremal äärel täielikult maha tsenderduse Škodale ning kasutades Morozovi peataolekut, saabki mees lihtsalt värava kirja!

20:07
NALJASÕBER

20:06
20:00

Just äsja alustas oma kohtumist Eesti jalgpalliliiga mullune hõbedaklubi FC Levadia, kellel on Tšehhi tippklubi Praha Slavia vastu kaitsta 3:1 edu.

19:56

19:52
KERGEJÕUSTIK
Johannes Erm  (EKJL)
19:48

POOLAEG! Nõmme Kalju - Haifa Maccabi 0:1 (34. pen Nikita Rukavytsya).

Kalju teenis avapoolajal küll kuus nurgalööki Maccabi ühe vastu, ent läheb vaheajale kaotusseisus. Ei saa öelda, et see oleks teenimatu, sest kaitses oldi selgelt liiga pilla-palla. Meeskondlikku distsipliini ja harmooniat nappis.

Ründemängu kohta saab rääkida positiivsemas võtmes, ent lõppteravust pole seni näidata suudetud ning Maccabi väravavaht Ohad Levita on pidanud tegema vaid ühe tõrje. Tarmo "Karu" Neemelo näol on Kaljul siiski võtta vastase jaoks alati ebamugav lahendus. Kindlasti peatreener Sergei Frantsev ta millalgi platsile läkitab, aga küsimus on: millal täpselt?

Tarmo Neemelo  (LAURA OKS)
19:41

19:35
Haifa Maccabi läks penaltist juhtima (Viljar Voog)
19:33

MACCABI ASUB 1:0 JUHTIMA! Janar Toomet kukutab vasakult äärelt karistusalasse sööstnud Haifa mängija, austerlasest kohtunik Markus Hameter määrab penalti, mille Nikita Rukavytsya kindlalt realiseerib ning Maccabi 34. minutil juhtima viib.

Mängu lisaajale viimiseks vajab Kalju nüüd väravat. Kui aga Iisraeli klubi veel korra skoorib, peab Kalju edasipääsemiseks lööma vähemalt kolm väravat.

19:29

Nõmme Kalju teenis taas kaks nurgalööki. Kokku on neid Eesti klubil esimese pooltunni jooksul olnud kasutada viis. Kvaliteedist rääkides, siis kahjuks tuleb tõdeda, et esimesed olid paremad kui tagumised. Aga Maccabi jaoks on standardolukordade kaitsmine selgelt probleemne.

19:25

Maccabil avaneb oivaline šanss juhtima minna, kui hea sööt Kalju kaitseliini vahele vabastab üks-üks olukord ründaja Nikita Rukavytsya, kelle löök lendab aga täpselt Vitali Teleši peale ning väravavaht suudab palli tõrjuda.

Kui Kalju ründemäng on olnud meeldivalt hoogne, ohtlikult sirgjooneline ning omanud variatsiooni (Haifat on ohustatud mõlemalt äärelt), siis kaitses on oldud märgatavalt ebalevamad. Nelik Sidorenkov-Ugge-Rodrigues-Mööl ei suuda liini hoida ega tegevusi harmoniseerida.

19:11

Kalju luhtab hiilgava võimaluse! Teleši pikk väljalöök vabastab Damiano Quintieri, kuid võimaluse sööduks Ats Purjele magab itaallane maha ning karistusalasse jõudmise järel peab ta ise peale lööma. Quintieri proovib tabada esimest alumist nurka, aga pall lendab küljevõrku.

19:09

Kalju teenis 8. ja 9. minutil kaks nurgalööki, mille mõlema tõrjumisega oli Maccabi meeskonnal üksjagu tegemist, sest Andrei Sidorenkovi tsenderdused standardolukordadest on kõrgetasemelised ka Euroopas. Ats Purje pealelöögi karistusala joonelt suutsid Haifa mehed siiski blokeerida.

19:04
Ott Järvela (NÕMME KALJU -MACCABI HAIFA)

Kalju peatreener Sergei Frantsev on otsustanud, et võitvat koosseisu ei vahetata - Haifa Maccabi vastu alustavad täpselt needsamad üksteist meest, kes nädala eest Iisraelis. Kohtumise algus on Kadriorus kulgenud rahulikult. Teravusi pole tekkinud kummaski väljaku otsas.

Kaua see kindlasti samamoodi kesta ei saa, sest Maccabi vajab igal juhul väravat, sest eurosarjades kehtiv võõrsil löödud väravate reegel tähendab, et 0:0 viik viiks kolmandasse eelringi Nõmme Kalju.