Olümpia

Täiendatud!

LÕPLIK! Venemaa kergejõustiklased ei saa Rio olümpial võistelda (43)

Toimetas Hindrek Pärg, 21. juuli 2016, 12:22
Jelena IsinbajevaFoto: SERGEI KARPUKHIN
Spordi Arbitraažikohus (CAS) ei rahuldanud Venemaa olümpiakomitee kaebust ning riigi kergejõustiklased jäävad Rio olümpiamängudelt eemale. 

Rahvusvaheline Kergejõustikuliit (IAAF) otsustas juuni keskel Venemaa sportlastele määratud võistluskeeldu mitte tühistada mille tõttu, jääks Venemaa kergejõustiklased eemale ka Rio olümpialt. Selle otsuse kaebas Venemaa edasi Arbitraažikohtusse, mida CAS arutas teisipäeval. 

Samal teemal

CAS selgitas, et kuna olümpiamängudel toimuvad kergejõustikuvõistlused IAAFi reeglite järgi, ei saa ka vene sportlased Rios osaleda. Terve otsusega saab tutvuda SIIN.

Arbitraažikohus lisas, et Venemaa kergejõustiklased saavad Rios osaleda ainult neutraalsete sportlastena, kuid peavaks täitma mitmeid nõudmiseid. CASi pressiesindaja ütles, et ilmselt ei suuda venelased neid kriteeriume nii lühikese ajaga täita.

Hoolimata keelust nimetas Venemaa olümpiale 68liikmelise kergejõustikoondise, kelle hulgas oli ka teivashüppe maailmarekordiomanik Jelena Isinbajeva ja kõrgushüppe Londoni olümpiavõitja Ivan Uhhov.

43 KOMMENTAARI

m
medalid 22. juuli 2016, 09:07
Vaadake lähemalt selle Isinbajeva pilti.
Tal on täpselt MEHE keha, ei tissi ega tussi.
See on tingitud sellest, et nendes dopingutes on mees...
(loe edasi)
h
Huvitav,miks karistakse vene puuetega sportlasi 22. juuli 2016, 01:07
sest ka nemad ei saa osaleda Paraolümpial?Samas savi ,seda poliitika segamist spordiga sai nautida eelmisel sajandil piisavalt ja sport sellest küll ei võitnud.
Loe kõiki (43)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
sport@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee