Praha Slavia šokiteraapia sundis Levadia liigse surve alla

Ville Arike, 22. juuli 2016, 04:00
Levadia peatreener Igor Prins.Foto: Stanislav Moshkov
Kui Nõmme Kaljule lõppes eilne õhtu õnnelikult, siis sama hästi ei käinud Tallinna Levadia käsi. Prahas kaotati sealsele Slaviale 0:2 ning kodus sisse lastud värava klausli tõttu langeti Euroopa liigast välja.

Teatavasti oli Levadia nädal tagasi Tallinnas võitnud 3:1 ning tšehhid võtsid pärast seda ette šokiteraapia. Meeskond ja juhtkond vabandasid kodulehel avalikult, klubi kinkis Eestis käinud fännidele tasuta hooajapileti. Seejuures kutsuti kõiki jätkuvalt meeskonda toetama, rõhutati, et kordusmängus läheb seda väga vaja ja lubati endast kõik anda. Ning tribüünid täitusidki ja võõrustajad domineerisid täielikult.

10. minutil oli paremalt äärelt läbi pääsenud Gino van Kesselil trahvikastis piisavalt aega parima sööduhetke valimiseks. Ta ootaski ära, kuni Igor Morozov oli Milan Škoda lootusetult üksi jätnud ja tollel polnud probleemi lähilöögiga skoor avada. Edasise kannatas Levadia ära, ehkki poolaja lõpu eel jäi 2:0st vähe puudu.

Kannatati ka pool teisest poolajast, kuid siis pääses van Kessel karistusalast Tabi ja Gando vahelt peaga löögile ning vv Sergei Lepmets oli võimetu. Edaspidi oli 3:0 oluliselt lähemal kui 2:1.

„Pilt sarnanes kodumängu omaga. Oli teada, et nad panevad kõrge pressi peale. Meie eesmärk oli püsida kõrgemal, kuid me ei suutnud seda, olukordi tekkis vähe ja pall ei püsinud ees,“ kahetses Levadia peatreener Igor Prins (pildil). „Vastased tegid oma tööd, neil oli seda kaht väravat vaja ja meie vead karistatigi kahel korral ära.“

Statistika räägib selget keelt: pealelöögid 19:1, neist väravaraamidesse 9:0, nurgalöögid 11:2, neist Levadia omad teeniti päris lõpus, kui võõrustajad juba aja peale mängisid.