Jalgrattasport

Lauri Aus kui üdini suurepärane inimene (1)

Hindrek Pärg, 25. juuli 2016 04:00
Jaan Kirsipuu ja Lauri Aus 2003. aastal, mõned kuud enne Ausi hukkumist. Foto: MATI HIIS
13 aastat tagasi hukkunud Lauri Aus, kelle auks sõideti mälestusvõistlus, on siiamaani Jaan Kirsipuu mõtetes inimesena, kelle kohta polnud võimalik halvasti öelda.

Eile peetud sõit oli järjekorras kolmeteistkümnes, kus igal ratturil mõlgub meeles traagiliselt surma saanud Lauri, kelle vend Andres andis stardipaugu. "Paljud võistlevad just tema austuseks,“ sõnas Lauri väga hea sõber Jaan Kirsipuu, kes seekord kõige kõrgemas konkurentsis ei osalenud.

Samas tiimis üle kuue aasta sõitnud eestlased omasid suurepärast sidet. "Tavaliselt aitas tema mind, mõnikord vastupidi, aga olime alati nagu üks tiim.

Ta oli hästi tore poiss,“ jätkas emotsionaalne Kirsipuu. "Lauri sai kõigiga läbi, oli alati lahke, aus ja abivalmis, üdini suurepärane inimene. See pidi olema ikka eriline idioot, kui kellelgi oli temaga mingi probleem. Tema kohta ei saanud halvasti öelda, sest polnud põhjust.“

Tänavu osales Pirita-Kloostrimetsa ringrajal peetud võistlusel üle 260 profi-ja harrastussportlase, lisaks sõitsid sajad mehed, naised ja lapsed pere- ja tillusõidus. Põhisõidu sprindifinišis oli kõige kiirem Viljar Kuljus.

Samal teemal

17.06.2017
PILDID | Tipprattur Lauri Ausi mälestuseks sõideti neljateistkümnendat korda