Korvpall

Peatreener Indrek Visnapuu selgitab, miks U20 korvpallikoondis EMi B-divisjonis hävis (5)

Toimetas Mart Treial, 27. juuli 2016, 15:39
Indrek Visnapuu Laura Oks
Eesti U20 noormeeste korvpallikoondis naasis Kreekas toimunud EMi B-divisjoni turniirilt ühe võidu ja 19. kohaga. Koondise juhendaja Indrek Visnapuu toob korvpalliliidu pressiteate vahendusel välja 12 aspekti, miks alistati vaid Kosovo ning alistuti Islandi, Valgevene, Venemaa, Poola ja Armeenia eakaaslastele.

Visnapuu 12 mõttetera:

1) Esiteks toon välja EMi ülimalt ühtlase taseme. Tagantjärgi väidan, et oli kaks-kolm meeskonda, kellest iga ilmaga paremad oleme. Ühega neist ka kohtusime – Kosovoga ning ka võitsime kindlalt.

2) Teiseks meie väga ühtlane alagrupp (Poola, Venemaa, Valgevene, Island). Island, nagu teame, oli lõpuks finaalis, Poola oli kuues, Venemaa üheksas. Meie alagrupi tiimid võitsid play-offis kaheksa ja kaotasid neli kohtumist. Vaatasin: neljast kaotatud mängust üks oli ühepunktine ja üks Islandi lisaajakaotus finaalis Montenegrole.

3) 1996.-1997. aastad olid sündivuse poolest väga viletsad ja need aastakäigud ka korvpallis hõredaimaid.

4) Neljandaks mängisid ses koondises põhirolli 1997 a poisid – ehk aasta konkurentidest nooremad. Ka see mõjus.

5) Poleemikatekitaja üldsuse silmis, millega olen ka nõus, oli tasavägiste mängude kaotamise „oskus“.

6) Esimene mäng Venemaaga... (47:41 eduseisust kaotus õnnetu viimase veerandiga 49:61 – toim.). Me ei tabanud kusagilt...See kaotus, usun, vajutas kogu turniirile tugeva pitseri, kuigi „masti maha“ otseselt ei võtnud. Meie enesekindlus oleks selle võidu korral hoopis teistsugune olnud. Kuid EM-analüüsi ei saa üles ehitada oleksitele.

7) Kahe põhimängija puudumine (Kotsar, Valge) pluss paari mängija pikema vigastuspausi pealt tulek (Soodla, Jürjens, Pajumets).

8) Paar kontrollmängu jäi puudu (oli kuus); ning täiskoosseisus saime teha läbi vaid kaks mängu.

Riikide suhtumine oma rahvuskoondisse on erinev. Kui Armeenia koondis koju lendas, sõitis Jerevani mängijaist vaid seitse (võib lisada, et samal printsiibil on näiteks Aserbaidžaani naiste võrkpallikoondis tõusnud maailma tippu – toim.).

10) Lühidalt: miks me kaotasime – sundimata pallikaotused enamuses mängudes, oma praak, nõrk visketabavus.

11) Koosseisust. Puudus tasakaal liinide vahel ning see oli tugevalt ääremängijate poole kaldu – võrdluses tagamängijatega. Tsentrit meil polnudki, Heivo Parrol mängis vaid episoodiliselt.

12) Tagamängijate rotatsioonis oli selgelt vähe mängijaid. Valge puudumine oli valus.

* * *

Positiivsed aspektid, mida Visnapuu turniirist silma ja kõrva taha pani:

1) Jättes viimase võidumängu kõrvale, kaotasime eelmised viis mängu kõik 2-12 punktiga. Keskmine kaotus oli neis viies mängus 5,8 punkti. Meil polnud ühtegi nö lagunemist, mängu lõikes; veerandaega osas küll.

Järgmisele mängule tulime iga kord nagu esimesele mängule, võitluslikult. Ükski kaotus eraldi ei murdnud meeskonda, mida iga muu võistkonnaga oleks võinud juhtuda. On väga tavaline, et sellisel foonil mingil hetkel meeskond kukub kokku. Meil seda polnud.

2) Füüsilist allajäämist vastasele polnud. Sageli vastupidi. Olime väljakul agressiivsem ning kõrgema intensiivsusega meeskond.

3) Statistika järgi tekib küsimus, miks me edukad polnud. Näiteks keskmiselt endale lastud punktide osas olime kõrgel kohal, niisamuti üsna esiotsas lauapallide ja korvisöötude skaalas.

4) Positiivne on kindlasti, et mõningate meie mängijate vastu tunti väljast huvi. Need on: Hermet, Tamm, Soodla ja Kirves. Pisut oli minu jaoks üllatav, et Jurkatamme polnud selles reas.

Samal teemal

26. juuli 2016, 21:20
VIIES VEERANDAEG | U20 korvpallikoondise krahh kohalviibinu pilgu läbi
25. juuli 2016, 04:00
Pluss, miinus, ennustus | Klavan, korvpalli tume tulevik ja Nõmme Kalju
24. juuli 2016, 11:48
Eesti U20 korvpallikoondis pääses B-divisjoni eelviimasest kohast
22. juuli 2016, 15:45
Ei ole võimalik: U20 kossukoondis kaotas ka Armeeniale

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee