Nõmme Kalju väravavaht Vitali Teleš tegi tubli tööpäeva, ent noppis siiski ühe palli võrgust välja. Tõsi, tema oli tolles olukorras pigem võimetu.Foto: LAURA OKS
28. juuli 2016, 22:55

Imenapilt võõrsilväravata jäänud Kalju naaseb Türgist minimaalse kaotusega (1)

Nõmme Kaljul jäi 16 minutit puudu, et naasta Türgi pealinnas Ankaras toimunud Euroopa liiga 3. eelringi avamatšilt vägeva 0:0 viigiga. Aga 0:1 kaotus Türgi kõrgliiga mullusele 5. koha meeskonnale Osmanlisporile pole tulemus, mille pealt peaks kordusmängu ära jätma.

Kuigi kohtumine Türgis kulges kogu oma pikkuses kodumeeskonna taktikepi all, tasub meenutada, et Kalju lõi senise kahe Kadriorus peetud euromänguga viis väravat (neli Trakaile, üks Haifa Maccabile) ning tuli mõlemas ringis korraliku rongi alt välja.

Üliväärtuslikule võõrsilväravale oldi imelähedal ka Türgis - Igor Subbotini pealöök tabas 88. minutil latti. See olnuks Osmanlispori portugallasest vasakkaitsja Tiago Pinto 74. minuti kaunile tabamusele magus vastus.

Tõele au andes oli too Subbotini sooritus ka ainuke ohtlik moment türklaste värava all. Kalju väravavaht Vitali Teleš elas küll pideva hirmu all - türklased aina ründasid -, kuid erilist tõrjetööd tegema ei pidanud, sest vastaste 15 pealelöögist vaid kolm lendasid raamide vahele.

Kohtumise statistika (Osmanlispor - Kalju).

Paari korduskohtumine toimub 4. augustil Kadriorus.

Tund aega varem lõppenud kohtumises tegid Sergei Zenjov ja Gabala võõral väljakul tubli 1:1 viigi Prantsusmaa kõrgliiga mulluse 5. klubi Lille'iga. Ka too paar kohtub uuesti järgmisel neljapäeval. Sedapuhku Aserbaidžaanis.