24
fotot
Sõudekoondis sõitis Riosse (Toomas Tatar)

"Vabandage, kas te teate, mis siin toimub?" kõnetab mind Tallinna lennujaamas üks tumedapäine tütarlaps. Jaa, Eesti olümpiakoondise sõudjad ning vibulaskja lähevad Rio de Janeirosse. "Nii suured mehed ongi? Ja kui kihvtid riided neil on!" ahhetab tüdruk ning teeb väljuvate lendude juurde kogunevatest lihaselistest sõudjatest piltigi. 

Tegelikult on ju lennukileminek suhteliselt tavaline, aga ega siis inimesed iga päev olümpiamängudele ei sõida! Nõnda on sõudjaid Kaspar Taimsood, Tõnu Endreksoni, Allar Raja, Andrei Jämsa ja Sten-Erik Andersoni, füsioterapeut Liisbet Puusti ja treener Matti Killingut ära saatmas tubli hulk inimesi.  

Allar Raja abikaasa Kerstin Raja (Toomas Tatar)

Taimsoo kaisutab mehiselt oma silmarõõmu Kairit, veidi hilinenud Raja ei taha sugugi lapseootel kaasa Kerstinist lahti lasta. "Oled sa ikka kindel, et lased tal ära minna?" muigab sõudekoondise peatreener Matti Killing ning kallistab naist. 

"Tulge teeme ikka ühispilti ka," hüütakse ning poseeritakse. "See koosseis toob medali ära," kostab lähedaste suust. "Võiks ju!"

Sõudekoondis sõitis Riosse (Toomas Tatar)

Ja ongi aeg minna. Jämsä, Endrekson ja Anderson liiguvad kohe turvaväravatest läbi, Raja jääb abikaasaga pikemaks hüvasti jätma. Patsutab veel korra kaasa kõhukest ning lahkub temagi. Taimsoo, vahetanud pikalt õrnusi, on viimane. 6. augustil pöidlad pihku!

Jaga artiklit

1 kommentaar

U
Umberto Pedicolozo  /   20:56, 29. juuli 2016
totsil on hea pilk : "Kätte sain ja kõhtu peitsin!".

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis