Rio 2016 OM uudised

Bach kaitses vankumatult Venemaa osalemist Rio olümpial (2)

Toimetas Ville Arike, 31. juuli 2016 20:29
ROKi president Thomas Bach täna Rios antud pressikonverentsil.Foto: AFP / Scanpix
Rahvusvahelise Olümpiakomitee ROK president Thomas Bach teatas täna olümpialinnas Rio de Janeiros antud pressikonverentsil enda kritiseerijate küsimustele vastates, et dopinguskandaalis oleva Venemaa vastu rakendatud osalised sanktsioonid on ainult eelmäng.

Teatavasti otsustas ROK nädal tagasi mitte kehtestada Venemaa sportlastele totaalset olümpiakeeldu, vaid nende Rios osalemine jäi alaliitude otsustada. Täielikult jäävad eemale ainult idanaabri tõstjad ning peaaegu täielikult ka kergejõustiklased.

Nüüdseks on 387 Venemaa poolt üles antud sportlasest rohkem kui 250 mängudele lubatud - tõsi, lõpliku jah-sõna peab andma ROKi äsja moodustatud kolmeliikmeline erikomisjon.

Bach tõdes, et nädala eest vastu võetud otsus oli keeruline, kuid ROK pidi arvestama ajafaktoriga - olümpiamängud algavad juba viie päeva pärast. Pärast olümpiat võetakse kasutusele täiendavaid abinõusid.

"Ootame Richard McLarenilt ettekande täielikku lõpetamist ja siis võtame vajalikud abinõud tarvitusele," teatas olümpiajuht. Ta kaitses ROKi kriitikat saanud otsust ning eitas, et see lööb organisatsiooni maine pihta.

Samal teemal

03.08.2016
SÕNASÕDA: ROK veeretab Venemaa sportlastega seotud kaose WADA õlule