Raevukas Flora rebis Levadia ribadeks! Kas rohevalged sekkuvad veel tiitlivõitlusse? (5)

Ott Järvela, Lilleküla staadion, 1. august 2016, 20:47
FC Flora mängijad rõõmustamas järjekordse värava üle. Neid kõmmutati Levadia võrku täna hulgi!Foto: Laura Oks
Valitsev Eesti jalgpallimeister FC Flora purustas FC Levadia 6:1 – nende läbi aegade suurim võit põhirivaali üle! – ja tõestas, et neid on vara tiitlivõitlusest maha kanda. Uus peatreener Argo Arbeiter on Flora krambist vabastanud, tulemuseks raevukas jalgpall.

Enne Flora – Levadia matši avavilet kaotasid rohevalged Premium liiga tabeliliidrile FC Infonetile 11 punktiga, mis tähendas sundvõiduga silmitsi seismist. Igasugune muu tulemus peale võidu tähendanuks Florale tiitlilootuste sisulist kustumist.

Flora oli Levadiast selgelt ja suurelt üle. Nii intensiivsuse, täpsuse, arukuse kui ka isu poolest. Juba 6. minutil lõi eelmise peatreener Norbert Hurda poolt hüljatud, aga juuli alguses Flora juhendajaks asunud Argo Arbeiteri poolt kuumaks köetud soomlane Sakari Tukiainen Flora juhtima.

Jevgeni Kobzar seadis 14. minutil küll (mängupildile vastukäivalt) jalule 1:1 viigi, aga 719 pealtvaataja ees mängitud jalgpall sellest ei muutunud – Flora domineeris totaalselt. 39. minutil taastati eduseis, kui Rauno Sappineni efektne ja efektiivne kannasööt vabastas Rauno Alliku, kes lõi 2:1.

Arbeiteri fenomen

Teise poolaja keskel lagunes Levadia täielikult – liidri Morozovita tegutsenud kaitseliin oli pilla-palla ja kinkis Florale ühe võimaluse teise järel. 63., 67. ja 72. minutil tabasid Sappinen, Alliku ja vahetusest sekkunud Maksim Gussev. Üleajal lisas Sappinen veel kuuenda.

Flora on tiitlivõitluses tagasi. Eksimisruumi sisuliselt pole, aga pärast Levadia 6:1 hävitamist pole rohevalgetel vaja ainsatki väljakutset peljata. Arbeiter on meeskonna üles äratanud, krambist vabastanud ja pannud mängima väga head jalgpalli.

"Floras oli minu silmis kõik olemas. Ainult vundamendi tipp oli puudu ja rünnakujoonise muutmisega olen selle ehitanud. Mängijad on ju samad. Meil on kindel joonis ja täna see toimis. Muutnud olen detaile," rääkis Arbeiter pärast võitu.

6:1 võit suurima rivaali üle joovastas Flora fänne põhjalikult. Arbeiter saadeti riietusruumi hüüete "Ar-go! Ar-go! Ar-go!" saatel. Mis tunde see tekitas? "Sigahea!" teatas Flora boss muheledes.

Levadia mured

Sarnaselt Arbeiterile juuli alguses ametisse asunud Levadia juhendaja Igor Prinsi olukord on keerulisem – tema käsutuses olev koosseis on silmatorkavalt õhuke ning iga vigastus või mängukeeld tähendab pea automaatselt vajadusi põhjalikeks ümberkorraldusteks, millel võivad eilse põhjal otsustades olla hõlpsasti katastroofilised tagajärjed.

"Jäime hätta. Flora oli kordades kiirem ja täpsem. Eks neil õnnestus ka kõik. Meil läks aga paraku aia taha kõik, mis minna sai. Kütusepuudus oli tunda. Flora suutis 90 minutit oma rütmi ja joonist hoida. Neil ei olnud 92 minuti jooksul kordagi ärakukkumist, hästi stabiilne mäng neilt.

Peame read korda ning füüsilise ja vaimsuse paika saama, ega see 1:6 mööda külge kohe maha jookse. Üleöö midagi ei tule, aga üritan ja soovin midagi muuta. Vaatame, kuidas see õnnestub," sõnas Prins pärast mängu.

Igatahes lisas Flora 6:1 võit Levadia üle kõrgliigale hooaja viimase kolmandiku eel kõvasti vunki ja vürtsi. Sügis tõotab tulla väga põnev!