Korvpall

ÕHTULEHE VIDEO | Tiit Sokk: ka Siim-Sander Vene võib koondisesuvest eemale jääda (3)

Ville Arike | Video: Laura Oks, 3. august 2016 22:32
Foto: Video: Laura Oks
Eesti korvpallikoondis alustab laupäeval tänavuste kontrollmängudega ning peatreener Tiit Sokk nimetab tööd uuenenud meeskonnaga väga huvitavaks.

Võib meenutada, et kindlasti ei löö tänavu kaasa viis eelmisel aastal Riia EMil osalenud mängijat ning see arv kipub paisuma veel suuremaks. Siim-Sander Vene harjutab teadupärast augusti keskpaigani USAs ning Sokk andis mõista, et suure tõenäosusega ei näe me tedagi tänavu koondist esindamas. "Viimase informatsiooni kohaselt saab ta ühe lepingu ja kui klubi tahab teda varem enda käsutusse – mis võib juhtuda –, pole meil midagi teha," nentis juhendaja.

Koondise treeningutel käib praegu 15 mängijat ning neist Gregor Arbet peab vigastuse tõttu jätma kaks esimest kohtumist vahele. Arbet on venitanud lihast puusa-kubeme piirkonnas. Ta käib hommikuti viskamas ja jõusaalis, kuid õhtuti kontaktseid treeninguid praegu kaasa ei tee. Sokk loodab, et tänavuse koosseisu kogenuim mees naaseb rivvi pärast kohtumist Saksamaaga.

Milline on pealiku jaoks uus elu, ilma Kristjan Kanguri, Janar Taltsi ja veel mitme meheta? "Huvitav, sest väga raske on midagi ennustada. Üks asi on trennis omavahel toimuv, teine aga kontrollmängud. Katsume saada pildi ette, milline mängumudel meile kõige rohkem sobib. Tahtmist on vendadel küllaga ja jooksevad kindlasti rohkem kui eelmisel aastal," muheles Sokk.

"Tahan ette saada mängijate võrdluspilti, kes on ühes olukorras parem, keda teises eelistada – vaatamist on küll, kes kuidas väljakul käitub. Nii palju on uusi tegijaid ning paika peavad loksuma ka jõuvahekorrad, kes mida peab väljakul tegema."