Türgi klubi Osmanlispor alistas Nõmme Kalju 2:0 ja jõudis Euroopa liigas play-off'i.Foto: Toomas Tatar
4. august 2016, 20:49

Jalgpalli Euroopa liiga kolmanda eelringi korduskohtumises kaotas Nõmme Kalju Kadriorus staadionil Türgi kõrgliigaklubile Osmanlispor 0:2 ja langes koguskooriga 0:3 konkurentsist.

Avamängu 0:1 kaotanud Kalju lootused kustusid täna sisuliselt juba neljandal minutil, kui Osmanlispor teenis nurgalöögi, mis tsenderdati värava ette, kus oli täiesti valveta Numan Cürüksu, kelle pealöök viis külalised ette. Võõrsil löödud värava reegel tähendas, et Kalju vajas edasipääsuks vähemalt kolme väravat.

20. minutil avanes hea šanss lüüa esimene, ent Jorge Rodriguesi pealöögi tõrjus Osmanlispori leedulasest puurivaht Zydrunas Kacemarskas. Maximiliano Ugge pääses lahtist palli mõnelt meetrilt äsama, aga küttis üle. 29. minutil lõi Dzon Delarge 2:0, mis otsustas edasipääseja lõplikult.

Kaotusele vaatamata tuleb Kalju esinemist eurosarjas hinnata igati kordaläinuks. Esimeses eelringis alistati 5:3 leedulaste Trakai (1:2 ja 4:1) ning teises eelringis Iisraeli tippklubi Haifa Maccabi (1:1, 1:1, penaltid 5:3), millega tõusti alles teiseks Eesti jalgpalliklubiks läbi aegade, kes suutnud sama eurohooaja jooksul kaks vastast konkurentsist välja lülitada. Varem oli sama suutnud vaid FC Levadia 2006. aastal (alistati Valkeakoski Haka ja Enscede Twente).

Kolmandasse eelringi jõudmisega teenis Kalju eurosarjast kokku 630 000 eurot auhinnaraha.

Neli eurosarjades osalenud Eesti jalgpalliklubi pidasid seal kokku 14 kohtumist, millest võideti neli, viigistati kolm ja kaotati seitse. Lisaks Kaljule suutis avaringist edeneda ka FC Levadia, kes sai Euroopa liiga esimeses eelringis jagu Torshavni HB-st (Fääri saared), ent kaotas siis võõrsil löödud väravate reegli alusel Praha Slaviale (3:1, 0:2).