Erika Kirpu - Katharine Holmes OMi 1/16-finaalis.Foto: Reuters / Scanpix
Rio 2016 OM uudised
6. august 2016, 19:22

FOTOD | KAHJU! Vehklejannade laeks jäi kaheksandikfinaal (8)

Eesti epeevehklejannade laeks Rio de Janeiro OMi individuaalvõistlusel jäi kaheksandikfinaal, kuhu jõudsid Irina Embrich ja Erika Kirpu. Julia Beljajeva piirdus ühe matšiga.

Kirpu vandus 1/8-finaalis äärmiselt tasavägise, põneva ja haarava lahingu tagajärjel torgetega 11:15 (lõpus pidi Kirpu riskima, mistap paisus vahe suuremaks) maailma edetabelis 2. kohta hoidvale Tuneesia vehklejale Sarra Besbesile.

Avamatšis väga veenvalt vehelnud Embrich minetas šansi veerandfinaalis Besbesile Kirpu eest kätte maksta, sest kaotas torgetega 12:15 hiinlannale Yiwen Sunile.

1/16-finaal

Erika Kirpu alistas 1/16-finaalis lisaajal torgetega 5:4 ameeriklanna Katharine Holmesi. Matš kujunes, nagu skoor näitab, äärmiselt passiivseks ja torgetevaeseks, mistap katkestasid kohtunikud avakolmandiku juba minutilise vehklemise järel seisul 0:0.

Nii teine kui kolmas kolmandik lõppesid 2:2 (ehk kokku 4:4), seega otsustas võitja minutiline lisaaeg, kus veheldakse nii-öelda kuldse torkeni. Sellega sai hakkama Kirpu ning võis häälepaeltele vaba voli anda.

Irina Embrich purustas vähimagi probleemita 15:3 ukrainlanna Ksenija Panteljejevaga, kes meie epeenaiskonna raudsest leedist maailma edetabelis tunduvalt tagapool (40.).

Julia Beljajeva alustas Ungari esinumbri, maailma seitsmenda vehkleja Emese Szaszi vastu teravalt (4:1 eduseis), ent lasi vastasel 5:5 viigistada ning ka juhtima minna. Szasz sai sellega kindluse kätte, jätkas resultatiivset ründamist ning võitis lõpuks torgetega 15:11.