Korvpall

Nižni Novgorod kutsub Siim-Sander Venet kolmandat korda, nüüd peaks üleminek ka teoks saama 

Ville Arike, 7. august 2016, 23:40
Siim-Sander Vene vahetab Kaunase Žalgirise rohelise vormi eeldatavalt Nižni Novgorodi must-valge vastu.Foto: Stanislav Moshkov
Leedu korvpallikoondis alistas Rio olümpia avamängus võõrustaja Brasiilia 82:76 ning nende üks liidreid Paulius Jankunas teatas Eesti meediale, et tema viimase kolme aasta klubikaaslane Siim-Sander Vene siirdub Nižni Novgorodi ridadesse.

"Hakkame temast Kaunases puudust tundma," rääkis Jankunas Delfile. Õhtulehe andmetel on Vene ja Nižni Novgorodi vahel läbirääkimisi peetud juba mõnda aega. Jõutud on põhimõttelisele kokkuleppele ning käimas on lepingu detailide ja nüansside täpsustamine - Venemaal toimub see aeglasemalt kui mõnes teises riigis

Mullu suvel uuris Nižni Õhtulehe teada, kas Vene vabaneb, kuid Žalgiris kasutas lepingu kolmanda aasta optsiooni ära. Tänavu suvel Leedu esiklubi enam eestlase teeneid ei vajanud, kuid Nižni huvi pole lahtunud. Huvitav on seejuures asjaolu, et suvel 2013 pani seal meeskonda kokku serblane Zoran Lukic, mullu Ainars Bagatskis ja tänavu teine lätlane Arturs Štalbergs.

Nižni Novgorod tõusis mõne aasta eest kiirelt Venemaa eliiti ning üllatas 2014 kevadel VTB Ühisliigas finaali jõudmisega. Hooaeg hiljem mängiti Euroliigas end 16 parema sekka. Tiimi liidreid on ikka tõmmatud rikkamatesse klubidesse, kuid uued mängijad on end seal järjest üles töötanud. Meeskonna eeloleva hooaja koosseis on ühtlane ning Venel on kõik võimalused mängida end põhirotatsiooni. Nižni osaleb peale Ühisliiga ka EuroCupil.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee