Saksamaa mängis agressiivselt ning tegi eestlaste elu rünnakul üpris raskeks. (Laura Oks)

OTSEÜLEKANNE

Eesti korvpallikoondis kohtub esmaspäeval suve teises ametlikus kontrollkohtumises tugeva Saksamaaga. Kuigi vastastel puuduvad sellised NBA mängijad nagu Dirk Nowitzki ja Dennis Schröder, pole eestlastel midagi lihtsat oodata ning tulemas on põnev kohtumine. Püsige meiega!

66:71 Eesti Saksamaa
 • 21:06
  KORVPALL

  Tuleb silmas pidada, et eestlased olid vahepeal ka 16 punktilises kaotusseisus (17:33), kuid tegid tugeva teise poolaja ning jõudsid ka viigiseisuni ning paar korda oli võimalus ka juhtima minna. Siiski kõige hullem tänane tulemus pole!

  Saksamaa mängis agressiivselt ning tegi eestlaste elu rünnakul üpris raskeks. (Laura Oks)
 • 21:02
  KORVPALL

  Reinar Halliku kolmene ei taba ning Saksamaa võidab mängu 71:66! 

 • 21:00
  KORVPALL

  Sakslaste rünnak luhtub, kuid lauavõitluses suudavad palli võita ning järgmine rünnak täpselt samamoodi! Kahju, et eestlased lauda kätte ei saanud. 15,45 sekundit enne lõppu realiseerib Maodo Lo mõlemad vabavisked ning Saksamaa juhib 66:71!

 • 20:58
  KORVPALL

  54,6 sekundit enne lõppu ning Saksamaa eduseis väheneb kolmele silmale, 66:69 Eesti poolt vaadatuna. Kas võidetakse või kaotatakse on vähemalt eestlased teisel poolajal näidanud soliidset mängu!

 • 20:52
  KORVPALL

  4.08 enne viimase perioodi lõppu ning tänane eestlaste parim Rain Veideman tuleb väljakule tagasi. Reinar Hallikul oli võimalus ka eestlased korra juhtima viia, kuid tema kolmene ei taba. Praegu on Saksamaa uuesti seitsmega ette läinud 65:58, aga vähemasti rahvas elavnes ning elab kaasa. 3.18 lõpuni. 

  Eesti-Saksamaa (Laura Oks)
 • 20:47
  KORVPALL

  Tanel Kurbas tabab kaks kolmest järjest ning toob Eesti ühe silma kaugusele! Kaitses läheb raskeks, sest 5.39 enne lõppu on vead juba täis.

 • 20:45
  KORVPALL

  7.37 enne neljanda veerandi lõppu saab Kristjan Kitsing viienda vea, 26 sekundit hiljem Erik Keedus. Viimast perioodi on jällegi sakslased paremini alustanud ning seitsmega juhtima läinud. 

  Saksamaa on agressiivselt mänginud ning võitluslikkust jagub küllaga. (Laura Oks)
 • 20:37
  KORVPALL

  Eestlased viskasid kolmandal veerandil 26 punkti ehk kaks rohkem kui esimesel kahel kokku! Viimased 10 minutit algavad kohe!

  Eesti-Saksamaa (Laura Oks)
 • 20:36
  KORVPALL

  Enne viimast veerandaega on seis Eesti poolt vaadatuna 50:52! Viimase kümne minuti eest teenivad mängijad ka korraliku aplausi saali kogunenud umbes 1000 inimeselt! 

 • 20:31
  KORVPALL

  Teise poolaja korvpall on olnud juba nauditavam ning mänguskoor on jõudsalt kasvanud. Sakslased on saanud kuigi paar korda liiga lihtsalt korvi alla, aga eestlastel on alati vastus olemas olnud! Mainimata ei saa jätta ka fakti, et Eesti on 11 punktilise kaotusseisu tasa mänginud.
  1.31 kolmanda veerandi lõpuni ning eestlased on jõudnud viigiseisuni 50:50!

  Sten-Timmu Sokk on olnud täna üks Eesti parimaid mängijaid. (Laura Oks)
 • 20:25
  KORVPALL

  Eestlastele saavad problemaatiliseks vead! Sten-Timmu Sokul, Erik Keedusel ja Indrek Kajupangal on juba neli viga täis ning nemad kolm on täna saanud ka enim mänguaega. 3.44 on kolmanda perioodi lõpuni, Eesti kolmega taga 42:45!

  Kristjan Kitsingu ilus sooritus tõi eestlastele kaks silma lisaks (Laura Oks)
 • 20:20
  KORVPALL

  Poolajal oleks koondis justkui ümber sündinud! Kitsingu ja Kajupanga visked vähendavad eestlaste vahe korraks kahele, kuid sakslastel on vastus kärme tulema! +6 Saksamaale

 • 20:17
  KORVPALL

  Õnneks on teise poolaja algus hoopis erinev esimesest ning eestlastel kukuvad visked ka sisse. Vähem kui kahe minutiga on kaotusseis vähendatud kuuele silmale!

  Eesti-Saksamaa (Laura Oks)
 • 20:11
  KORVPALL

  Teine poolaeg on alanud!

 • 20:03
  KORVPALL

  Punktid on eestlastel ühtlaselt jagunenud, kõige resultatiivsem on viie silmaga Sten-Timmu Sokk; sakslaste resultatiivseim on Laboral Kutxas mängiv Johannes Voigtmann üheksa silmaga.

 • 20:01
  KORVPALL

  Esimese poolaja statistika räägib nii mõndagi - Eesti tabas väljakult 28 viskest seitse ehk 25% täpsusega; Saksamaal tabas samas 27 üritusest üheksa ehk viskasid 33% täpsusega.
  Siiski tuleb silmas pidada, et eestlastele on see tänavu alles teine ametlik kohtumine

  See on üks seitsmest tabanud viskest (Laura Oks)

   

 • 19:57
  KORVPALL

  Poolaja lõpetab Eesti positiivselt ning tundus, et said natukenegi mängu sisse ning ka rahvas sai millelegi kaasa elada. Saksamaa juhib 24:35! 

 • 19:48
  KORVPALL

  Kolm minutit poolajani ning Eesti-Saksamaa kohtumine meenutab rohkem mõnda rahvaliiga mängu kui kahe rahvuskoondise vahelist mõõduvõttu, kes osalesid aasta tagasi EMil. 15:29 Eesti poolt vaadatuna.

  Eesti koondis nõu pidamas. (Laura Oks)

   

 • 19:39
  Hindrek Pärg

  "Reinar Hallik - kolm punkti" karjub teadustaja! Kolme ja poole minutiga on saklased hoitud nulli peal, ise on visatud viis silma.

  Eesti-Saksamaa kontrollkohtumine (Laura Oks)
 • 19:36
  KORVPALL

  Senise mängu kõige ilusama soorituse (vähemalt eestlaste poole pealt) teeb Rain Raadik, kes paneb sakslase üritusele käpa peale. Teise veerandi esimese kahe minutiga pole kumbki võistkond veel punkte visanud

 • 19:31
  KORVPALL

  Nutuse avaveerandi järel juhib Saksamaa 19:10! Eestlased tabasid väljakult kõigest kaks(!!!) viset. 

 • 19:24
  KORVPALL

  Erik Keedus tabas esimese eestlasena ka väljakult, kuid selleks kulus üle kuue minuti. Hoolimata nigelast seisust (7:12) on eestlased võidelnud ning kaitses on tehtud üks või kaks ilusat sooritust.

  Eesti-Saksamaa (Laura Oks)
 • 19:21
  KORVPALL

  4.06 enne avaperiood lõppu saab eestlaste pink tehnilise vea. Skoor on pärast kuute minutit loomulikult võimas - Saksamaa juhib 8:2!

 • 19:18
  KORVPALL

  Tanel Kurbas avas ka eestlaste punktiarve, kui tabas kaks vabaviset. Väljakult pole eestlased viie ja poole minutiga tabanud kordagi - kahesed 0/3 ja kolmesed 0/5! 

  Eesti-Saksamaa (Laura Oks)
 • 19:14
  KORVPALL

  Üle kolme ja poole minuti mängitud ning seis on nutune - 0:2 Saksamaa juhib.

  Niimoodi avas skoori sakslane Daniel Theis mänguskoori - võimsa pealtpanekuga. (Laura Oks)
 • 19:10
  KORVPALL

  Mängu algus on olnud väga rabe ning kumbki võistkond pole 1.47 jooksul skoori teinud. Sakslased võtsid kohe ka aja maha.

 • 19:09
  KORVPALL

  Siin on ka koondiste algviisikud.
  Eesti: Sten-Timmu Sokk, Erik Keedus, Tanel Kurbas, Indrek Kajupank, Reinar Hallik
  Saksamaa: Niels Giffey, Daniel Theis, Tibor Pleiss, Paul Zipser, Maodo Lo

 • 19:07
  KORVPALL

  Kohtumine on alanud!

 • 18:48
  KORVPALL

  Saksa koondis oli tänase mängueelse trenni meestele vabatahtlikuks teinud - kes tahtis, sai tunnike kätt soojaks loopida, kes mitte, võis selle asemel hoopis puhata. Küll aga vaatasid nad üheskoos koosolekul Eesti-Kosovo mängu. Ise nad oma võimalusi täna võita just eriti kõrgelt ei hinda, sest üleeile Soomes peetud sõpruskohtumisel kaotasid nad põhjanaabritele 79:86

 • 18:21
  KORVPALL

  Sakslaste peatreener on 46aastane ameeriklane Chris Fleming, kes oli 2008-2014 Bambergi võistkonna peatreener, kuid nüüd on ta juba ookeani taga maailma kõige kõvemas korvpalliliigas NBA.

  Nimelt 2015. aastal määrati ta Denver Nuggetsi abitreeneriks ning alates järgmisest hooajast näeb teda Brooklyn Netsi pingi peal. Saksamaa koondise peatreeneriks nimetati ta 2014. aasta novembris. 

  Chris Fleming möödunud aastal korvpalli EMi ajal, kus Saksamaa sai B-alagrupis kodupubliku ees viienda koha ja kohamängudele ei jõudnud. (JOHN MACDOUGALL)
 • 17:43
  KORVPALL

  Sarnaselt Saksamaale on ka Eestil mitu põhimängijat puudu. Näiteks ei tee tervet koondisetsüklit kaasa Kristjan Kangur, Siim-Sander Vene on praegu rahvuskoondise juurest eemal ning tema tagasitulek on suure küsimärgi all. Meeskonna kapten Gregor Arbet ravib vigastust ning peaks võistkonnaga liituma järgmisel nädalal!

 • 17:10
  KORVPALL

  Sakslased on tugevad, selles pole vist kahtlustki. Jahh, neil on puudu Dirk Nowitzki ja Dennis Schröder, aga see-eest esindab NBA kogemust Tibor Pleiss (Utah Jazz). Veel on Euroopa tippklubidest kohal Johannes Voigtmann (Vitoria Kutxa Laboral), Robin Benzing (CAI Zaragoza), samuti Bambergi, Bayerni ja ALBA tipptegijad.

  Tibor Pleiss veel Laboral Kutxa särgis, kuid ta on mänginud ka 12 NBA mängus(RAFA RIVAS)
 • 16:58
  KORVPALL

  Saksamaa pidas laupäeval kontrollmängu Soomega, põhjanaabrid võitsid 86:79 (40:42). Kui Soomel olid resultatiivsemad Petteri Koponen ja Alexander Madsen, siis Saksamaal 16 punktiga Paul Zipser, 15p+10lp lisas Daniel Theis. Kehvasti läks sakslastel kolmesejoone tagant - 21st sisse vaid 3.

 • 16:52
  KORVPALL

  Tere tulemast jälgima Eesti korvpallikoondise selle suve teist kontrollkohtumist! Täna on vastas Saksamaa! Mänguni on veel natukene üle kahe tunni aega, pall visatakse mängu Saku Suurhallis kell 19.00!

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis