Auto-Moto uudised

Lõuna-Eesti ralli võitis WRC masinaga sõitnud Markko Märtin (1)

Toimetas Hindrek Pärg, 13. august 2016 20:40
Markko Märtin Lõuna-Eesti rallil. Foto: Raivo Remmelgas
Laupäeval lõppes Lõuna-Eesti ralli, mille võitis Ford Focus RS WRC masinaga sõitnud Markko Märtin kaardilugeja Kristo Kraagiga. 

Pärast reedet oli küll ralliekipaaž teisel kohal Egon Kauri ja Silver Simmi järel, kuid viimasel päevall suudeti võita kõik kaheksa kiiruskatset ning võtta ühise karjäääri kolmas ralli esikoht. 

"„Täna oli juba ok, sest rehvivalik oli mõistlikum ja siis hakkas ka tunne tekkima," sõnas Märtin. "Eile ei olnud ei tunnet ega pidamist ning kui ei ole ühte, siis ei ole ka teist. Võrumaa katsed olid enamuses tuttavad ja kohad tulid meelde, kuid oli ka katse, kus ma kunagi sõitnud polnud.

Minu jaoks oli üllatav see, et ma ei mäletanud, et need teed nii keerulised on ja, et siin sirgeid lõike praktiliselt polegi. Päris raske tööga tuli see kõik seekord, sest see WRC masinaga sõitmine ei tule taas kohe iseenesest ja pidime ikka võiduks ka vaeva nägema."

Järjekorras 14. Lõuna-Eesti ralli teisel kohal finišeerisid Egon Kaur – Silver Simm. Märtin – Kraagile kaotasid klassis N4 esikoha võtnud mehed 12 kiiruskatse kokkuvõttes 1:04,7. Lõuna-Eesti ralli absoluutarvestuse kolmandana ja klassi EMV7 (E12) arvestuse võitjatena finišeerisid Aiko Aigro – Kermo Kärtmann, kes jäid ralli võitjatest maha 5:05,9.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee