Henn Põlluste ja Heiki NabiFoto: Viljar Voog
Viljar Voog, Rio de Janeiro 16. august 2016 01:42
Kreeka-rooma raskekaalu maadleja Heiki Nabi alistus Rio de Janeiro olümpiamängude pronksimatšis punktidega 0:6 venelasele Sergei Semjonovile. Treener Henn Põlluste arvates võiks 31-aastane Nabi võistelda veel ka nelja aasta pärast Tokyos.

Pronksimatšis venelasega oli kaks murdekohta. Esiteks esimese perioodi moment, kus Nabi sai Samjonovi parterisse ja peaaegu ka üle veetud, ent erinevalt Tootsist, ei kehti spordi reegel, et kui kõike ei jaksa, tee pool.

"Esiteks tegi ta väga halva stardi – ei saanud käsi kokku. Vene maadleja sai end väga ilusti kõhuli ja rinna nii tugevalt vastu matti, et Heiki ei saanud head haaret." kirjeldas Põlluste kõnealust olukorda. "Kui ta lõpuks haarde enamvähem kinni sai, oli juba aeg selline, et pidi midagi tegema. Üritas ülevedu, sai juba vastase tasakaalust välja, aga jalad takerdusid venelase jalgadesse ja vedu ebaõnnestus."

Kohtumise saatuse otsustas aga teise perioodi keskpaik, kus Nabi pandi ootamatult passiivsuse pärast ise teistkordselt parterisse. "Planeerisime, et teise perioodi algul paneb Heiki kõva töö peale ja saame vastase parterisse, aga läks vastupidi – Heiki pandi hoopis alla ja vastasel õnnestus tagavöötõste," nentis Põlluste 0:6 kaotuse kohta.

Pärast medalita jäämist spekuleeris Nabi, et kui kulla võitnud kuubakas Mijain Lopez Rio mängude järel ketsid peaks varna riputama, läheks ta hea meelega kolmekordse olümpiavõitja õpilaseks. Mida arvab sellest ideest eestlase praegune juhendaja Põlluste?

"Kui ta nii arvas, siis mul ei saa selle vastu midagi olla. Praegu pole me edasisi plaane teinud. Keskendusime ainult OMile, et siit tuleks medal, aga kahjuks jäi ta viiendaks," rääkis maadlustreener. "Eks meil on aega siin mõned päevad, siis läheme koju ja mõtleme natukene. Ennatlikke otsuseid ei tahaks teha."

31-aastane Nabi ise ütles, et pärast olümpiat võtab ta korraks aja maha ja arutab lähedastega läbi, kas ja kuidas edasi. Ise tahaks maadleja karjääri jätkata ja seda kuni Tokyo mängudeni.

Põlluste kiidaks otsuse heaks. "Kui jätkata siis ikka järgmise olümpiani. Aga see peab olema Heiki enda otsus, mida ta tahab teha. Mina olen nõus teda aitama."

Samal teemal

Kommentaarid  (4)

sport 16. august 2016 09:34
see ongi paljude onne ja ebaonne kusimus kus muidugi osa ettevalmistusest,ebaonn oli juba ee ,et Nabi kohe loosi tahtel voistles kuubalasega,sest naha oli ,kes nabi korvas nagu harg,sellist ei murra eriti.Laks kuidas laks ka viies koht pole paha.Edasi peaks kindlasti treenima ja oppima,Nabi alles noor ,et voistlemine katki jatta.See on sport,tuleb leooida ka kaotusega ,olgugi et raske.Edu,suudad veel.
Vaatleja: 16. august 2016 09:15
Juba mitu aastat pole ei Kanteril ega Nabil juhendajat vajalikul tasemel. Jooksja pole heitjele (Kantrile) mingi treener, Tustit kindlasti mitte. Nabi juhendajaks olla juba aastaid kehalise ettevalmistuse juhendaja, aga see pole see, sest see, kes tunneb alade erialast ettevalmistust, oleks kriitilisem. Nabi peaks kindlasti ka edaspidi rivis olema, Kanter on ka edaspidi finalist. Meenub Oerter (4x olympiakuld), kes 40-selt veel 68-metrimees. Edu eestlastest mehepogadele!
Punastele punane "miinus" meeldib. 16. august 2016 10:04
Otu pole rahul, aga paraku on "vaatlejal" suures vaates palju plusse, nn. telgitaguste elust teades.
Public enemy 17. august 2016 03:47
Minu küsimused algavad nutribulleti reklaamist. Seda saasta üles kiitma oli ilmselt varmas rahanäljas Egle Eller-Nabi, kes oma kaalu kontrollida ei suuda, kuigi vehkleb elu eest .
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS