Rio 2016 OM uudised

STATISTIKAPOMM | OM-i 10. võistluspäev: Brasiilia võitis ajaloolise kuldmedali 

Hindrek Pärg, 16. august 2016 11:27
Thiago Braz da Silva tegi olümpiaajalugu. Foto: FRANCK FIFE
Rio suveolümpiamängude lõpuni on jäänud kõigest kuus võistluspäeva. Suurvõistlusele omaselt juhtub aga iga päev midagi erakordset ning Õhtuleht toob Teieni esmaspäeva kõige põnevamad arvud, faktid ja numbrid. 

15. august oli esimene päev Rio olümpial, mil USA ei võitnud mitte ühtegi kulda. Samuti oli esmaspäev esimene päev, kui Kanada ei võitnud Rio olümpialt mitte ühtegi medalit.

32 aastat tagasi võitis Brasiilia viimati kergejõustikus olümpiakulla. Tänavu krooniti meeste teivashüppes võitjaks Thiago Braz da Silva, 1984. aasta olümpial sai 800 meetri jooksus kulla Joaquim Cruz. 

12 aastat tagasi võitis Brasiilia viimati kergejõustikus olümpiamedali. 2004. aastal Ateenas sai pronksmedali maratoonar Vandrlei de Lima. 

Kolmandat korda võideti teivashüppe olümpiakuld kodupubliku ees. Enne da Silvat suutsid seda teha ameeriklased Charles Dvorak (1904. St. Louis) ja Bill Miller (1932 Los Angeles). 

Neli olümpiat järjest on teivashüppes parandatud olümpiarekordit. 

Thiago Braz da Silva püstitas mitu rekordit. Foto: DOMINIC EBENBICHLER

700 medalit on Prantsusmaa võitnud suveolümpiamängudelt pärast Renauld Lavillenie hõbedat teivashüppes. 

45 medalit on ameeriklased võitnud teivashüppes. Mitte ühelgi teisel riigil pole rohkem kui viite. 

Seitse medalit on võitnud Allyson Felix olümpiamängudelt pärast 400 meetri hõbedat, mis tegi temast kõige edukama USA olümpiamängude naiskergejõustiklase. 

Esimese kuldmedali võitis Bahrein olümpiamängudelt, kui Ruth Jebet triumfeeris naiste 800 meetri jooksus. 

Ruth Jebet tõi Bahreinile esimese olümpiakulla. Foto: FRANCK FIFE

15 olümpiamedalit on Aserbaidžaan võitnud maadluses, mida on üks enam kui kõikides teistes spordialades kokku. Sabah Shariati võitis eile meeste kreeka-rooma maadluses pronksi. 

19aastane Simon Martirosyan on noorim tõstmises olümpiamedali võitnud sportlane. Ta sai 105kg meeste arvestuses hõbeda. 

Neli medalit on Rio olümpialt võitnud ameeriklanna Simone Biles. Viimati suutis ühtedelt olümpiamängudelt nii palju medaleid võita rumeenlanna Daniela Silivas 1988. aastal. Juhul, kui Biles võidab täna kulla vabaharjutuses, saab temast viies riistvõimleja, kes on ühelt olümpialt võitnud neli kuldmedlait. 

Naiste 400 m jooks on ainukene spordiala, milles on Bahamal kaks olümpiakulda. Tänavu triumfeeris Shaunae Miller, 2004. aastal sai esikoha Tonique Darling. 

Samal teemal

31.08.2016
VIDEO | Rio olümpial puhta töö teinud sportvõimleja ei suutnud kõrgetel kontsadel tasakaalu hoida!
17.08.2016
Maicel Uibo olümpiavõitjast kihlatu: nüüd saab lõpuks pulmi planeerima hakata!
16.08.2016
Teivashüppes brasiillase järel teise koha saanud prantslane: pealtvaatajad olid sama hullud kui 1936. aasta Berliini olümpial
16.08.2016
PROTOKOLL | Vaata ja loe, kes tulid eile olümpiavõitjateks