Anett Kontaveit.Foto: Reuters / Scanpix
23. august 2016, 08:52

VINGE VÕIT! Anett Kontaveit alistas maailma edetabeli 21. mängija (1)

Anett Kontaveit tõestas, et ta pääses õigusega tugeva New Haveni tenniseturniiri põhivõistlusele - selle avaringis alistas ta maailma 21. reketi Kiki Bertensi 6:3, 6:4!

Kontaveit oli kvalifikatsioonis võitnud kaks mängu, kuid kolmanda pingelises heitluses kaotanud. Ta pääses põhitabelisse "õnneliku kaotajana". Bertensiga peetud mängu alguses läks veidi aega sisseelamisele, kuid 20-aastane eestlanna võitis 24-aastase hollandlanna vastu seisult 1:3 viis geimi järjest. Teine sett kulges tasavägiselt, kuid Kontaveit suutis otsustavad geimid võita.

Sellega jõudis ta 695 900 dollari suuruse auhinnafondiga turniiril 16 parema sekka. Järgmine vastane peaks teoreetiliselt olema Bertensiga samal tasemel - maailma 20. reket, venelanna Jelena Vesnina.