Korvpall

7 VÕTIT | Korvpallikoondis mängis edu maha ja kaotas Iisraelile 69:76 (3)

Ville Arike, 25. august 2016, 21:04
Hetk mängust Eesti - Iisrael, palliga Kristjan Kitsing. Alar Truu
Eesti korvpallikoondis jätkas kodust nelja rahvuse turniiri mänguga Iisraeli vastu ja kaotas 69:76. Võtame mängu kokku seitsme võtme kaudu.

1. Mis otsustas mängu saatuse?

Suures plaanis mitte. Eesti esitas 25 minuti jooksul selgelt parema partii kui päev varem Ukraina vastu, kuid viimase veerandtunni masendav äravajumine nullis selle. Peatreener Tiit Sokk mängitas põhimehi rohkem ning selgelt soovis hoida head rütmi ja mängida võidule. Sest põhimõtteliselt oli tegemist valiksarja peaprooviga - homne vastane Albaania pole see, kellega peaksime end valmisolekust teada saamiseks võrdlema. Paraku pole viskekindlus endiselt see, mis peaks olema - kolmesed esimesel poolajal 11/3. Endiselt tuleb sisse pikki mõõnu. See, et mõnele põhimehele pole väärilist vahetust, on paratamatu. Nüüd tuleb 31. augustini jäänud päevade jooksul hoolsalt harjutada ja siis Valgevenele vastu astuda.

3. Hümni peaks vähemalt koor esitama.

Et korvpalliliit kutsub koondise mängudele hümni esitama lauljaid, pole iseenesest paha mõte. Ei midagi isiklikku ka esitajate vastu, kuid hümni võiks kasutada ka rahva rahvuslikult käima tõmbamiseks. Praegusel juhul õrnade naishäältega seda kindlasti ei toimu, saal on vaikne kui haud, meeskond hoiab küll kaelakuti kinni, kuid niisugune hümn ei aja neile ka seda "looma" sisse. "Loom" tuleb nii mängijatesse kui ka publikusse vähemalt kõvahäälse koori olemasolul, kui saaks mugavalt hümni kaasa laulda. Või siis lasta hümn lindilt - peamine, et detsibelle jaguks.

4. Kes oli eestlastest mängu parim?

Rain Veideman. Vedas taas koondist, kuid kahjuks ei suutnud temagi kõik 40 minutit seda teha - mõõnaminutitest pole kedagi esile tõsta. Kokku tagamehelt 16 punkti, 4 lauapalli, 2 vaheltlõiget. Tanel Kurbas suutis küll kahe silma võrra enam, kuid ta skooris lõpus siis, kui mäng juba tehtud oli.

5. Mida peab Eesti edasist silmas pidades parandama?

Muutuma stabiilsemaks. Tänase mängu märksõna oli vastaste 17:2 spurt kolmandal veerandil, mis viis nad 38:49 kaotusseisust ette 55:51. Eesti rünnak jäi suurema surve alla sattudes seisma, üksteise järel tehti pallikaotusi (perioodi jooksul 8, mängus kokku 22). Hiljem enam löögist ei toibutudki. Samuti saadi esimese veerandiga sisse kahekohaline edu ning mängiti see teise alguses maha (viieminutiline lõik 2:14).

6. Mida ütlesid asjaosalised?

Siia lisame kommentaarid esimesel võimalusel! 

7. Mis saab edasi?

Nelja rahvuse turniir lõpeb homme Rocca al Mare suurhallis. Eesti koondis kohtub kell 19 Albaania ning Iisrael kell 16.30 Ukrainaga.

3 KOMMENTAARI

a
Aga 25. august 2016, 23:50
Kuhu raha raisata?
m
mina 25. august 2016, 23:26
..no ei ole vaja vägisi seda korvpalli mängida ja raha raisata.
Loe kõiki (3)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee