Martin Kupper ja Gerd Kanter.Foto: Viljar Voog
Kergejõustik
25. august 2016, 21:26

Täiendatud!

Teemantliiga etapp Lausanne'is: Kanter ja Kupper kahvatud

Neljapäeva õhtul toimub Šveitsis Lausanne'is kergejõustiku Teemantliiga etapp, kus võistlevad ka neli eestlast - kettaheitjad Gerd Kanter ja Martin Kupper, 400 m tõkkejooksja Rasmus Mägi ja odaviskaja Liina Laasma.

Meeste kettaheide:

Eestlased Kupper ja Kanter piirdusid kõigest kolme katsega. Kanteri pikimaks heiteks mõõdeti 62.03 ning Kupperil 61.93, millega saadi vastavalt seitsmes ja kaheksas koht.

Võistluse võitis belglane Philip Milanov 65.61 pikkuse kettakaarega. Teise koha sai austerlane Lukas Weisshaidinger (64.84) ja kolmanda Zoltan Kövago (64.52).

Rios põrunud Robert Harting lõpetas neljandana. Hõbemedaliga leppima pidanud Piotr Malachowski piirdus samuti kolme katsega, sest heitis 6246, mis andis talle kuuenda koha. Lausanne'is põrus täielikult OMi pronksimees Daniel Jasinski, kes heitis kõigest 60.79 ning jäi üheksandaks.

Meeste 400 m tõkkejooks:

Rio olümpial kuuenda koha saanud Rasmus Mägi oli seekord võidukas! Ta jooksis ajaks 48,59 ning edestas teisena lõpetanud Nicholas Betti üheksa sajandikuga. Kolmandaks jäi Sergio Fernandes ajaga 49,22.

Naiste odavise:

Eesti odaviskaja Liina Laasma sai kirja 60.91 ning jäi kuuendaks. Võistluse võitis lätlanna Madara Palameika 65.29 pikkuse kaarega. Teiseks tuli Tšehhi sportlane Barbora Špotakova ning kolmandaks Tatsjana Khaladovitš 64.15ga.