Korvpall

Eesti võib saada endale teise Euroliiga kohtuniku (2)

Toimetas Jarmo Jagomägi, 29. august 2016, 12:11
Rain Peerandi vasakulFoto: MARGUS ANSU
Möödunud nädalal sai Eesti vilemees Rain Peerandi kutse osalemaks Euroliiga kohtunike seminaril. Kui Peerandi sooritab edukalt teoreetilise testi, võibki temast saada Euroliiga tasemel kohtunik. 

Rõõmu teeb ka see, et olukorras, kus Euroliiga kohtunike üldarv kahaneb mulluse pea 100 pealt 60 peale, on Eesti ses seltskonnas suure tõenäosusega esindatud kahe vilemehega. Lätil kahanes see arv näiteks neljalt kahele, Leedul suisa ühele, viitas Korvpalliliidu kohtunike disvisjoni juht Aare Halliko, kes ka ise 60 hulka kutse saanud.

 „On väga võimalik, et saame kaks kohta, on muidugi ka võimalus, et me ei tee kumbki ära testi. Samas, füüsilist testi septembrikuisel seminaril tegema ei pea, nad arvestavad jooksutesti video baasil, see on Eestis tehtud. Ametlikku kinnitust niisiis täna veel pole, aga juba see 60+ hulka arvamine on meie kohtunike tööle suur tunnustus,“ sõnas Halliko.

Ta lisas: „Üle 30 kohtuniku arvati Euroliiga ringist välja, uusi kutsuti vaid viis. Seda enam on see tunnustus Rainile, kes Euroopa väljakutel on vilistanud kõigest kaks aastat. Kui mind valiti, oli konkurents 90-100 hulka, mitte 60+ sekka.“

Rain Peerandi vilistas sel suvel U18 neidude B-divisjoni ja U16 noormeeste A-divisjoni pronksimänge. B-divisjoni pronksimäng on selle turniiri üks kõige olulisemaid, kuna võitja lunastab uueks hooajaks pääsme A-divisjoni.

Eelseisvas EM-tsüklis on Rain Peerandi kohus õigust mõista vanemkohtunikuna Island-Küprose mängul ning kolmanda kohtunikuna Slovakkia-Montenegro mängul.

2 KOMMENTAARI

p
pallur 29. august 2016, 15:44
Tubli,Peerandi! Visadus viib sihile!
m
margus 29. august 2016, 12:55
Eks see ka loeb, et Eesti ei osale Euroliigas. On võimalikke huvide konflikte vähem.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee