Eesti-Valgevene (Stanislav Moškov)

OTSEÜLEKANNE ON LÄBI

Eesti meeste korvpallikoondis alustab täna EM-valikturniiri, kus lähinädalatel madistatakse D-alagruppi kuuluvate Valgevene, Portugali ja Poola meeskondadega. Kell 19.10 läheb Eesti koduses Saku Suurhallis vastamisi Valgevenega. Õhtuleht teeb kohtumisest tekstipõhise otseülekande, kuid põnevate kommentaaridega teeme algust juba varem!

Eesti koondise mängugraafik:

31. august: Eesti - Valgevene (Tallinn)
3. september: Portugal - Eesti (Ovar)
7. september: Poola - Eesti (Lublin)
10. september: Valgevene - Eesti (Minsk)
14. september: Eesti - Portugal (Tallinn)
17. september: Eesti - Poola (Tartu

81:62 Eesti Valgevene
  • 22:09

Selleks korraks on kõik jutud Suurhallist räägitud. Eestile tuli võimas võit suurepärase kaitsetöö ning kahe mehe (Veidemani ja Dorbeku) juhtimisel. Eesti koondise järgmine valikmäng on juba laupäeval, seekord Portugalis kell 20.30!

• 22:03

Tiit Sokk suurepärasest võidust: meeskond mängib nii nagu vastane mängida laseb!

• 20:58

Veideman: "Kui sisse paneme, võime kõiki võita! Nii on lausa lust mängida."

• 20:55

RAIN VEIDEMAN LÕPETAB MÄNGU POOLEVÄLJAKU VISKEGA! USKUMATU! 81:62! SEE ON VÕIMAS VÕIT!

• 20:53

Rahvas juba tõuseb 1.20 enne mängu lõppu ning põhjust on ka! Eesti on teinud suurepärase mängu! Eesti juhib 19ga 75:56!

• 20:51

Vahe on jälle 20 pärast Rain Veidemani kuute järjestikku punkti - 2+1 ning kolmene! Lihtsalt suurepärane! Veidemanil on koos 29 punkti!

• 20:49

Kahjuks on eestlaste rünnak kokku jooksnud viimastel minutitel ning vabu viskekohti ei leita üldse. Meie õnneks ei mängi ka valgevenelased kõige paremini ning Eesti juhib 14 punktiga 2.33 enne lõppu.

• 20:45

Siiski tulevad vaikselt lähemale... Eesti võtab time-out'i, kui mängida on jäänud 4.09 ning edu on vähenenud 15 silmale. Midagi hullu veel pole, aga...

• 20:43

Valgevenel on olnud ridamisi võimalusi vahet veelgi vähendada (praegu on 17), kuid tehakse hästi palju lihtsaid vigu - jookse, kahekordseid...

• 20:42

6.10 on mängida, Eesti eduseis 19 silma 66:47!

• 20:36

Kõigest 1.02 on viimast perioodi mängitud, kui Valgevene võtab pärast Eesti ründelauapalli, Keeduse tabavat kolmest ning enda pallikaotust time-out'i.

Eesti fännidel on olnud põhjust rõõmustamiseks (Stanislav Moškov)
  • 20:33

Kolm veerandit on mängitud ning Eesti juhib 19 punktiga!!! Lihtsalt võimas! 10 minutit veel!

• 20:29

Kiita tuleb ka Reinar Hallikut. Tal kõigest üks punkt ning on mööda visanud neli kolmepunktiviset, aga kaitses on olnud väga hea ning teinud valgevenelaste elu korvi all väga raskeks!

• 20:24

MIDA TEEB MARTIN DORBEK?! Neljas tabav kolmene pärast neljandat vaheltlõiget! USKUMATU! Eesti juhib 19ga!

Martin Dorbek on täna olnud FANTASTILINEStanislav Moškov)
  • 20:20

Valgevene vajab minutilist mõtteaega, kui Dorbek tabab oma teise kolmese ja suurendab Eesti eduseisu 17 punktile!

• 20:18

AIAI! 5.50 on kolmandat mängida, kui Rain Veideman läheb pingile, hoiab midagi kinni. Loodame, et Eesti parimal mängijal pole midagi väga tõsist!

• 20:15

Teine poolaeg algab jälle eestlaste vigadega - kõigepealt saab Kajupank oma kolmanda (varem kirjutati, et tal on kolm viga juba täis, kuid nii palju on lisaks Paasojale Kurbasel, Kitsing sai kolmanda samuti teise poolaja alguses).

Aga Sellest pole hullu, sest nii Veideman kui Kajupank tabavad kolmesed ning Eesti eduseis kasvab 15 punktiliseks!

• 20:10

Teine poolaeg on alanud!

• 20:09
    HINDREK PÄRG, Saku Suurhall

Mida öelda esimese poolaja kohta?

Valgevene mänguplaan on olnud selge - üritame iga hinna eest saada korvi alla. Seda ilmestab ka fakt, et nad on proovinud kõigest seitse kolmest, millest on tabatud kaks. AGA Eesti kaitse on olnud suurepärane ning valgevenelased pole näilist ülekaalu korvi all suutnud ära kasutada. Eestlased on näidanud suurepärast meeskondlikut kaitsetööd ning Valgevenele pole sisuliselt midagi lihtsalt tulnud ning mitu korda on nad olnud raskusi jõuda 24 sekundiga viskele.

Eesti on peamiselt visanud kaugelt - juba on tehtud 14 kolmepunktiviset, millest tabati kõigest neli. Võib ainult unistada, ku suur oleks Eesti eduseis parema tabavuse juures... Eestlased on jooksnud palju kiirrünnakutesse, kust on saadud mitmeid lihtsaid punkte. Eesti on mänginud kiiremalt ning viskekohad on kiiremi üles leitud.

Meie kirstunael - lauavõitlus - pole täna üldsegi jube olnud. Valgevenel on 21 laudu, Eestil 20. Samas on näidatud palju meeskondlikkuma mängu - 10 resultatiivset söötu vastaste viie vastu. Samamoodi oleme palju vähem rünnakul patustanud - eestlastel neli pallikaotust, valgevenelastel kaks korda rohkem ehk kaheksa (enamus on Eesti väga hea kaitse "süü").

Kui Eesti jätkab sama head mängu ka järgnevad 20 minutit, siis võit peaks tulema. Kuigi võib arvata, et ka Valgevenel on veel midagi mängu lõpptulemuse kohta öelda. Meie õnneks on kahe nende põhimängijal Kudratsaul ja Liutšil kolm viga täis (eestlastest on kolm viga täis Paasojal ja Kajupangal).

Tuleb põnev teine poolaeg!

Eestlaste parim on olnud Rain Veideman, kes on toonud juba 14 punkti ja andnud neli resultatiivset söötu! (Stanislav Moškov)
  • 19:57

Siin on esimese poolaja statistika.

• 19:54

Poolaeg on lõppenud Eesti 13 punktilises eduseisus 40:27! Suurepärane algus!

• 19:50

Martin Dorbek tabab kolmese ja Eesti juhib 14ga!

• 19:45

MILLINE sööt Timmult üle väljaku põrkega Valgevene korvi all kiirrünnakusse jooksnud Martin Dorbekule. Eesti on visanud kuus punkti järjest ning eduseis on 11. Valgevene võtab aja maha

• 19:43

Valgevene oli vähendanud vahe viiele, kui Eesti hakkas tulema kirrünnakule, kui Trastsinetski teeb ebasportliku vea Rain Veidemanile. Nende poolt vaadatuna oli see väga halb, sest initsiatiiv oleks äärepealt nendele läinud.

• 19:40

5.49 on esimest poolaega jäänud, Eesti eduseis on vähenenud kuuele. Tiit Sokk kasutab esimest time-out'i.

• 19:39

Vot niimoodi pandi valgevenale postrile!

• 19:37

VÕIMAS! Erik Keedus paneb uuesti kiirrünnakul pealt, seekord jätab ühe valgevenelase ka postrile! Seda dunk'i mängitakse ilmselt uuesti ja uuesti! Eesti peal 24:14!

• 19:36

Kui otsida Eesti koondisest musta töö tegijat, siis selleks peab olema Martin Paasoja. Tema pandi Waynsi peale ja nullis hea skoorija täielikult ära. Alati heitleb ennast salgavalt ning valmistab valgevenelastele suurt peavalu.

• 19:32

Teine veerand algab ilukorviga - Erik Keedus paneb pärast Valgevene pallikaotust jõuliselt pealt!

• 19:31

Esimese veerandi statistika:

• 19:29

Suurepärane lõpp esimesele veerandile - Kitsing tabab sireeniga kahese! Eesti võidab avaveerandi 18:10!

• 19:28

Maalik Waynsi kasuks vilistatakse väga kerge viga, aga see on ka esimene asi, millega kodustatud ameeriklane on silma paistnud. Varem viskas rünnakul sisuliselt ässa nijng kaitses lasi Sten-Timmu Sokul teha 2+1. Minut minna, Eesti juhib 16:10!

• 19:23

Valgevenelastel tuli platsile alles viimastel päevadel meeskonnaga liitunud Maalik Wayns. Ilmselt loodab Valgevene peatreener, et tema suudab ilmetusse rünnakusse midagi uut tuua.

Senimaani on Eesti kaitse suurepäraselt püsinud ning 6 minuti ja 20 sekundiga on lastud visata ainult viis punkti. Paaril korral on Valgevenel olnud suuri raskusi üldse viskekoha leidmisel.

Teisel pool aga tabab Veideman oma teise kolmese ning Eesti juhib 13:5! Väga hea algus!

• 19:20

Platsile tulnud Reinar Hallik proovis kolmest, aga kahjuks läks mööda. Kui see oleks tabanud, oleks Suurhallil katus ära tulnud!

• 19:19

Veiddeman ja Sokk on tabanud järjest kaks kolmest. Eesti juhib 8:5!

• 19:16

Kajupank avab skoori 5 meetri pealt sooritatud kahesega! Samas on Rapla mängumehel juba kaks isiklikku viga

• 19:13

Eestlastel on 1.22 juba kolm viga ja kolm vabalt visatud kolmest mööda.

• 19:12

Kohtumine on alanud ning see algas Kitsingu möödaviskega. Hiljem teeb vea otsa. Valgevenelased teevad jooksu

• 19:12

Algrivistused
    Valgevene: Korzh, Kudratsau, Liutš, Parahovski, Mestšerenko
    Eesti: Sokk, Veideman, Kitsing, Kurbas, Kajupank

• 19:08

Hümnid kuulatud. Poisid kõlasid võimsalt! Alla kolme minuti akguseni jäänud!

• 19:04

Koondised on fännide saatel platsile jooksnud, kõige suuremate ovatsioonide osaliseks sai eestlastest Reinar Hallik. Nüüd on aeg hümnideks

• 19:00

Sõduripoisid on platsi äärde üles rivistatud ning täna kuuleb hümni nende käest.

• 18:59

• 18:44

Natukene vähem kui 30 minutit on jäänud mängu alguseni. Mõlemad meeskonnad on juba riietusruumist välja jooksnud ning teevad sooja. Rahvast pole veel väga palju, aga aega veel on. Kes vähegi veel jõuab, tulge saali omadele kaasa elama.

• 18:32

Siin Saku Suurhall! Õhtuleht on kohale jõudnud ning kohad sisse võtnud! Loodetavasti tuleb nauditav mäng!

• 16:14

Ukraina kuulub riikide sekka, mis pole Kosovot tunnustanud. Ukrainlased pelgavad, et nad ei suuda külaliste turvalisust Kiievis tagada. Seetõttu otsustas FIBA Euroopa viia mängu Leedu pealinna.

• 15:34

Tänasel Euroopa meistrivõistluste valikmängu Eesti-Valgevene vaheajal annavad Tallinna abilinnapead Merike Martinson ja Kalle Klandorf Eesti Korvpalliliidule üle 12 sportratastooli.

Korvpalliliit loovutab need ratastoolid omakorda Eesti Ratastoolikorvpalli Klubile.

Abilinnapea Merike Martinson ütles Raepressile, et Tallinna linna panus on kindlasti suureks abiks ratastoolis korvpallimängijatele. Tallinna linn loodab, et sportratastoolid aitavad kaasa ala arengule Eestis ja edule rahvusvahelistel turniiridel. Sportratstoolidega tagatakse võrdsed võimalused puuetega inimestele, et tegelda spordiga ja just oma lemmikalaga.

Ratastoolide tarvis eraldati Tallinna linnavalitsuse korraldusega reservfondist 9700 eurot.

• 15:14

• 15:13
  • 14:16
  • 14:02
  • 14:01

Eesti korvpallikoondis alistas kolm aastat tagasi Tallinnas Valgevene 79:61 ja pääses EMi valikturniiri finaali. Nüüd alustatakse uut tsüklit mänguga sama koondise vastu, kuid tähtede seis on oluliselt muutunud. Kas ka jõujooned, näeme juba kell 19!