Põlva Serviti rünnakul eelmise hooaja finaalseerias Viljandi vastu.Foto: Aldo Luud
Käsipall
3. september 2016, 23:19

Põlva Serviti kaotas eurosarja esimese mängu võõral väljakul

Valitsev Eesti käsipallimeister Põlva Serviti kaotas EHF-i karikasarja esimese ringi avamängu võõrsil Timisoara SCM CH CSU Politehnicale 22:26 (9:14).

Rumeenia mullune pronks domineeris sündmuste käiku ning juhtis 3:2, 7:3, 9:4, 12:7 ja poolajavileks 14:9. Teisel pooltunnil olid võõrustajad ees 18:11, 19:14, 22:17, 24:18 ning võitsid kohtumise 26:22.

Serviti resultatiivseim oli Henri Sillaste viie tabamusega. Kristjan Muuga ja Roman Aizatullov lisasid neli, Raiko Rudissaar kolm, Sander Sarapuu, Hendrik Varul ning Henri Hiiend kaks väravat. Politehnica suurimateks skooritegijateks osutusid Marko Lasica ja Filip Lazarov kuue tabamusega.

Serviti peatreeneri Kalmer Mustingu sõnul ei suudetud mängu alguses varem kokkulepitud asjadest kinni pidada. „Tegime kohe mõned pallikaotused,“ meenutas Musting. „Seejärel ei saanud me sisse kahte seitsmemeetri viset ning jätsime lahendamata paar 1-1 olukorda.

Teist poolaega alustasime samuti kehvalt, kuid saime enda kaotusseisu neljale väravale mängitud. Siis lasid meie noored taas läbi mõne pallikaotuse ja vahe suurenes. Lõpus võtsime rünnakul olles väravavahi välja ning vähendasime vahe kuuelt tabamuselt neljale.“

Mustingu nägi matšis ka positiivset. „Mehed võitlesid ja olid tahtmist täis,“ kirjeldas ta. „Samuti vedasid vanemad mehed hästi vankrit. Kuueväravaline kaotus oleks meie jaoks tähendanud suure tõenäosusega lõppu, nüüd jätsime endale siiski mingi võimaluse.“

Musting lisas, et korduskohtumise eel jagub tööd küllaga. „Teadsime vastasest nii mõndagi, kuid siiski nad pisut üllatasid, eriti paari liikumisega,“ lausus Musting. „Seega saame kodutööd paremini teha.“

Korduskohtumine peetakse 10. septembril algusega kell 18.00 Põlvas.