Korvpall

USAst loobuma pidanud Ivo Van Tamm liitus Tartuga (1)

Toimetas Mart Treial, 8. september 2016 09:49
Ivo Van Tamm pallis mulluse hooaja teise poole TLÜ/KalevisFoto: Alar Truu
Tartu Ülikooli korvpallimeeskond teatas, et nendega on liitunud ääremängija Ivo Van Tamm, kes oli sunnitud loobuma USAs ülikooli astumisest ning treenib-võistleb sellega seoses tänavusel hooajal Tartus.

„Juhuste kokku sattumine, et Ivo meie juurde antud hetkel tuli," sõnas peatreener Gert Kullamäe klubi kodulehe vahendusel. "Plaan ta Tartusse kutsuda oli tegelikult juba kevadel, kuid suvel olid Tartus asjaolud ebaselged ning temal kindel plaan Ameerikasse minna.

See momendil siiski ei juhtunud ja võimalus ta meie juurde mängima kutsuda tekkis ikkagi. Meil on igatahes väga hea meel, et ta tuleb. Ivo on noor andekas mängija ja tore on nagunii täitmist vajavale positsioonile võtta noor Eesti kutt.  Loodetavasti saab ta meie klubis mängides oma karjääris ka uue sammu astuda. Eks head asjad juhtuvadki tavaliselt äkitselt!“ 

Samal teemal

20aastane Tamm pallis 2016. aasta algusest TLÜ/Kalevi ridades, kus kogus koduste meistriliiga raames 21 mängitud kohtumisega keskmiselt 3,9 punkti ning võttis maha 2,3 lauapalli.

Eelnevalt on ta Eestis mänginud kõrgeimas liigas Audentese SG/Noortekoondise eest ning aidanud ka madalamates mitmesuguseid satse, sh Audentese duubelmeeskondi, SK RIM/Scanweldi ja KA Tallinna Kalevit. Mehel on lisaks selja taga küllalt pikk karjäär koondistes – Eestit on ta esindanud U16, U18 ja U20 vanuseklasside tiitlivõistlustel.

Ameerikas on mees mänginud IMG Akadeemias Floridas ning tänavuseks hooajaks oli kokkulepe NCAA kõrgeimas divisjonis osaleva Iona College’iga, kust ühtlasi välja kasvanud meile BC Kalev/Cramo ridadest tuttav Scott Machado. Paraku tuli ka sel aastal USA ülikoolikossust loobuda, kuid Tamm loodab uuele katsele minna järgmisel hooajal.

Uus ääremängija saab oma tuleristsed Lätis, kus Tartu meeskond mängib 8.-11. septembrini LOC Cup-nimelist turniiri. Alagrupikaaslased on Liepajas Venemaa klubi BC Perm ning kodumeeskond Liepaja/Triobet, teine omavahelist paremust välja selgitav kolmik on Siim-Sander Vene uus koduklubi BC Nižni-Novgorod, Läti BC Ventspils ja Leedu sats BC Lietkabelis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee