SEB Tallinna Maratoni 10km startFoto: Elen Vali
Kergejõustik
10. september 2016, 14:23

Tiidrek Nurme jättis Keeniast kohale tulnud vastased seljataha (1)

SEB Tallinna Maratoni raames täna toimunud 10 kilomeetri pikkuse Sügisjooksu võitsid Tiidrek Nurme ja Liina Tšernov.

Täna kell 10 hommikul startis Vabaduse väljaku kõrvalt Pärnu maanteelt kümnekilomeetri pikkusele Sügisjooksule ligi kümme tuhat liikumisharrastajat.

Võitjana jõudis finišisse Tiidrek Nurme Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist ajaga 29 minutit ja 42 sekundit, edestades vaid kümne sekundiga Ibrahim Mukunga Wachirat Keeniast. Ka kolmas mees oli keenialane Victor Kamuren Ketienya, jättes neljandaks Keio Kitse Eestii Maaülikooli Spordiklubist.

Naistest tuli esimeseks Liina Tšernov klubist Jooksupartner ajaga 34.56. Teiseks tuli Lily Luik Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist ja kolmandaks kergejõustikuklubi Vike esindaja Kelly Nevolihhin.

Esmakordselt kolmepäevase festivalina toimuva SEB Tallinna Maratoni programm algas juba eile õhtul toimunud viiekilomeetri pikkuse Nike Noortejooksuga, millel lõi kaaasa  2479 harrastajat. Jooksu võitis meestest ülekaalukalt Eesti parim keskmaajooksja Andi Noot ja naistest tänasel kümnekilomeetri jooksul kolmandaks tulnud Kelly Nevolihhin.