Jalgpall

7 VÕTIT | Konkreetne seljavõit, Nõmme Kalju - FC Levadia 0:3 

Mart Treial, Hiiu staadion, 13. september 2016, 19:46
Anton Mirantšuk täna väravat kirja ei saanud, ent tegi sellegipoolest hea partii. Alar Truu
FC Levadia alistas Eesti jalgpallimeistrivõistluste 29. vooru kohtumises Nõmme Kalju tulemusega 3:0 (26. Jevgeni Kobzar, 34. Igor Morozov, 88. Rimo Hunt). Õhtuleht võtab kohtumise kokku seitsme võtmeküsimuse abil. 

1. Mis otsustas mängu saatuse?
Segadus Kalju kaitsetöös. Nii Kobzari kui Morozovi värava puhul poleks tohtinud skoorijad löögilegi pääseda. Esimesele tabamusele eelnenud olukorras tegi Vitali Teleš hea reaktsioonitõrje, kuid lahtise pallini jõudis esimesena Levadia vasakäär (kus oli julgestus?). Veidi hiljem maksis Kaljule kätte, et vastaste keskkaitsja Morozov unustati trahvikastijoonele täiesti valveta, kust ta väikese rikošeti abil palli taas Teleši selja taha saatis (kus olid keskpoolkaitsjad?).

Kalju peatreener Sergei Frantsev reageeris 0:2 kaotusseisule viivitamatult ning tõi juba 36. minutil poolkaitsja Eino Puri asemel platsile kesktormaja Tarmo Neemelo, kuid seekord ei suutnud kastaneid tulest tuua temagi.

Kodumeeskond oli teist kohtumist järjest ründefaasis üpris õnnetu, ent erinevalt Florast ei kinkinud Igor Prinsi hoolealused Kaljule väravat. Levadia oli täna palliga selgelt teravam ja ohtlikum meeskond. Pigem oli Kaljul õnne, et ei Anton Mirantšuk, Rimo Hunt ega Kobzar suutnud mitmel puhul raame tabada. Lõpus tõi üle pika aja taas Premium liigas platsile pääsenud Jorge Rodrigues Levadiale kolmanda värava kandikul kätte ja Hunt seda ära ei põlanud. 

Levadia mehed väravat tähistamas.  Alar Truu

2. Kas Kalju mängis oma tiitlišansid maha?
Mitte tingimata. Lõplike järelduste jaoks on nii ehk naa pisut vara, küll aga tasub märkida, et kui Infonet kell 20 Lillekülas algavas lahingus Flora vastu vähemalt punkti teenib, pole kõik enam Kalju enda kätes. Kolme viimase vooruga 9 võimalikust vaid kaks punkti teeninud nõmmekaid ootab küll kaks lahingut Infonetiga (ja lisaks 3. ringi pidamata kohtumine Rakvere Tarvaga), kuid kõige soodsam nende seis enam pole.

Vähemalt paariks tunniks Infonetiga samale pulgale tõusnud Levadia vajab tiitlivõiduks lisaks oma võitudele ka konkurentide abi.

 

3. Kes on Kalju – Levadia leeris selle hooaja suurim pettumus??
Rimo Hunt. Võitjate üle kohut ei mõisteta ja täna on Hundil põhjust ühes satsiga rõõmustada, ent faktidele otsa vaadates ei saa mees (ega Levadia) oma hooajaga kuidagi rahul olla. Mängigu Hunt tipus või paremal äärel, olgu treeneriks Sergei Ratnikov või Igor Prins, väravaid ei tule ega tule. Tänane oli meeldiv erand, kui Hunt suutis Jorge Rodriguese kingituse ära karistada.

Neli tabamust (lisaks tänasele üks Sillamäe Kalevi, kaks Paide võrku) ja kaheksa resultatiivset söötu 28 täismänguga pole näitajad, mille järele Hunt siia tuli. Jah, Hundi panus on kahtlemata Levadiale oluline ja oli seda tänagi, aga ründaja kohus on lüüa näsa võrku.

Liiatigi, kui oled mees, kes kolm hooaega tagasi kõmmutas 22 väravat (liiga teine näitaja), aitas Levadia meistriks ning siirdus seejärel kaheks hooajaks Kasahstani kõrgliigasse.

4. Kes oli platsi parim?
Igor Morozov. Algatas 1:0 rünnaku, lõi kaheksa minutit ise teise (seejuures jalaga ja 16 meetri pealt!) ning hoidis Tarmo Neemelo kuival. Mida veel ühelt keskkaitsjalt tahta? 

5. Mida peavad meeskonnad edasist silmas pidades parandama?
Kalju - söödutäpsus viimasel kolmandikul. Eks kitsaskohti ole (alati) rohkem kui üks. Aga kodumeeskonna tänane nüriduse põhjus peitus suuresti selles, et pallid (nii kõrged kui madalad) ei jõudnud otsustavas faasis oma ründajateni. Nii on raske väravaid lüüa, eriti, kui kauglöögid samuti ei toida.   

Levadia - löögitäpsus. Muu osas on raske täna norida, sest Kalju nulliti konkreetselt ära. Küll aga oleks parem sihik taganud Levadiale veelgi hävitavama võidu.

6. Mida ütlesid asjaosalised?
Kalju abitreener Sergei Terehhov: "Levadia mängis meid üle, me polnud piisavalt kompaktsed ega suutnud oma rünnakuid üles ehitada. 2:0 tuli esimesel poolajal nii, et me ei jõudnud isegi midagi muuta oma mängus. Flora vastu suutsime 0:2 pealt välja tulla, aga iga mäng see ei õnnestu. Levadia suutis meist paremini nii häälestuda kui väljakul mängida, teenitud võit neile."

Levadia peatreener Igor Prins: "Suutsime nende rünnakud kinni panna. Teada on, et nad tahavad läbi äärte mängida, nende ohtlikud mängijad on teada. Meil on vaja kaitse pidama saada ja natukene kindlamalt olukordi lahendada. Praegu meid toidab see, et suudame vasturünnakuid küllalt teravalt üles võtta."

7. Mis saab edasi?
Kalju sõidab laupäeval Pärnusse, kellega eurohooaja kestel tehti Hiiul 0:0 viik. Säärast libastumist Nõmme meeskond enam lubada ei saa. Pärast suvepealinna ootab neid kaks bussireisi Narvasse, järgmisel teisipäeval karikavõistluste ning laupäeval Premium liiga raames.

Levadia saab pisut vabamalt hingata. Laupäeval sõidetakse liiga parima väravaküti Vjatšeslav Zahovaiko juurde Paidesse ning nädal hiljem võetakse Kadriorus vastu Tartu Tammeka. 

Samal teemal

13. september 2016, 22:45
ÕHTULEHE VIDEO | Rauno Sappinen: tiitlisoosik on Flora!
13. september 2016, 22:19
Nõmme Kaljut räsivad traumad
13. september 2016, 20:48
ÕHTULEHE VIDEO | Pavel Marin: Kalju oli täna täielik null!

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee