Korvpall

NII SEE JUHTUS | VÕIMAS! Eesti korvpallikoondis alistas kodupubliku toel Portugali 19 punktiga (2)

Õhtuleht.ee, 14. september 2016 21:51
Korvpallikoondis pakkus fännidele ilusa mängu!Foto: Jörgen Norkroos
Täna õhtul kell 19.10 algab Saku Suurhallis järgmise aasta korvpalli EMi valikmäng, milles Eesti võõrustab Portugali. Eesti koondisel on veel võimalus pääseda finaalturniirile, kuid selleks tuleb täna kindlasti kodus võit võtta. Õhtuleht toob teieni enne ja pärast mängu kõige olulisema ning hoiab teid mängu käiguga kursil! Püsige meiega!

21:50
KORVPALL

Sellega lõpetame ka tänase ülekande! Laupäeval algab Tartu Ülikooli spordihoones otsustav lahing kell 19.10! Loodetavasti tuleb spordihoone rahvast täis! Kohtumiseni saalis! 

21:48
KORVPALL
Rain Veideman (Jürgen Norkroos)
21:11

20:58

20:58

20:54
 

JAAAAAA!!! 🏀

A video posted by Gerly M (@ggertsuu) on

20:51
REINAR HALLIK viimasest mängust

"Läheme kõike endast andma ja vaatame, mis seis on. Loodame, et tuleb palju rahvast ja isegi minusuguse paksu paneb jooksma see emotsioon."

20:44
KORVPALL

20:42
KORVPALL

Rahvas rõkkab ja skandeerib "Eesti! Eesti! Eesti!" Põhjust ju on. Nüüd oleneb Eesti edasipääsemine laupäeva õhtusest kohtumisest Poolaga Tartu Ülikooli spordihallis! 

20:42
KORVPALL

Sten Sokk tabab veel ühe kolmese ja Eesti võidab 19 punktiga 82:63! 

20:41
KORVPALL

37 sekundit enne lõppu tabab Veideman veel kolmese! Nüüd on juba peaaegu kõik püsti! 

20:40
KORVPALL

1.07 on jäänud lõpuni ning mõned fännid juba tõusevad ning miks ka mitte! Eesti koondiselt väga hea esitus, eriti teisel poolajal. 

20:39
KORVPALL

1.38 lõpuni ja Portugal jõuab 13 punkti kaugusele, aga Veideman saab järgmisel rünnakul vaba tee korvi alla ja surub palli vasakuga pealt. 76:61

20:38
KORVPALL

2.40 enne lõppu jätavad portugallased Sten Soku kolmepunktijoone taga täiesti vabaks ning mängujuht toob Eestile kolm punkti. Eesti juhib 74:56. Siit tuleb Eestile ilmselt võit! 

20:37
KORVPALL

Veideman pole Eesti liider mitte ainult rünnakul vaid ka kaitses. Mitu suurepärast esitust ning Portugali mängijad on sunnitud väga rasketele visetele. Fantastiline mäng Eesti koondise kaptenilt! 

20:36
KORVPALL


20:36
 

Mäng käib! 👀 #EuroBasket2017 #meiemäng #eestikoondis

A video posted by Eesti Korvpalliliit (@eestikorvpalliliit) on

20:33
KORVPALL

Jälle suurepärane võitlus kaitses - seekord Kurbaselt. Läheb portugallaste söötu nokkima ning pall lähebki Portugali mängijast auti. 

Rünnakul ei suuda Kurbas kolmest küll tabada, aga Kitsing võidab ründelaua. Pall jõuab Keeduse kätte, kes sopsab kolmese sisse. Ülivajalikud kolm punkti ning Eesti juhib 4.48 enne lõppu 14 punktiga - 67:53. 

Oht - eestlastel on vead täis, Dorbekul, Kurbasel, Kajupangal ja Keedusel kolm isiklikku viga. 

Portugal võtab aja maha. 

20:29
KORVPALL
20:27
KORVPALL

7.12 enne neljanda veerandi lõppu võtab Tiit Sokk aja maha. Muide kolmandal veerandil viskas Eesti lausa 27 punkti, kuid neljanda alguses on punktide toomisega olnud raskusi. Eesti juhib 62:51

20:22
KORVPALL

Viimane veerandaeg algas! 10 minutit on vaja täna veel pingutada! Kitsing avab skoori, kui tehakse ära "number 1"

20:21
Reinar Hallik (Tiina Kõrtsini)
20:20
KORVPALL

ERIK KEEDUS TABAB VIIMASEL SEKUNDIL ÜLIRASKE KOLMESE! Eesti juhib enne viimast veerandit 11 punktiga! 

20:20
KORVPALL

Reinar toob veel kaks punkti! Temalt juba sel veerandil kaheksa punkti, Eesti juhib kaheksaga! 

20:18
KORVPALL

Mõned fännid skandeerivad "Reinar Hallik" pärast Halliku megarasket tabavat kahest, kuid seekord tehakse talle ka viga ning Hallik realiseerib ka vabaviske. 1.42 kolmanda perioodi lõpuni ning Eesti juhib 53:45!

20:17
KORVPALL

USKUMATU! Saku Suurhall on hullumas! Martin Dorbek maadleb sõna otseses mõttes Eestile pallile ning Reinar Hallik tabab rünnaku viimasel sekundil kolmese! Portugalile tulevad vabavisked, mille ajal teeb publik tõelist põrgulärmi!

20:16
KORVPALL
20:14
KORVPALL

Kitsing tabab pärast Martin Dorbeku suurepärast võitlust ründelauas kolmese, kuid meie jätame omakorda kolmepunktijoone taga täiesti vabaks Gomese, kes sopsab kolmese vastu. Temal peab hakjana küljes olema! 

20:12
KORVPALL

Aga meil on olemas Rain Veideman, kes on toonud juba kuus punkti, kõik väga individuaalsete ja meisterlike sooritusega. 4.53 kolmanda lõpuni ning Eesti juhib 44:38! 

20:11

Sten Sokk tegi Pansot ning ärritus Portugali kolmese peale!

20:09
KORVPALL

"Miks sööta?" ütleb Veideman ilmselt pärast kaitses laua maha võtmist ja vastaste korvi alla purjetamist, kust toob kaks punkti! 

20:09
KORVPALL

Mitte ainult pealtvaatajad ei ela võimsalt kaasa!

 

20:06
KORVPALL

Kajupank tabab kolmese ning rahval on põhjust karjuda, kuid Gomes vaigistab tabava kolmesega! 

20:06

Erinevalt viimasest Saku Suurhallis peetud mängust Valgevenega on nüüd publikut kuuenda mehena väljakul tõeliselt tunda. "EESTI! EESTI!" ja rõõmuhõiked tekitavad platsi servas istujates kohati külmavärinaidki.

20:05
KORVPALL

Teist poolaega pole mängitud minutitki kui Tiit Sokk pole rahul kaitse tegevusega. Nimelt kaks korda jäeti kolmepunktijoone taga täiesti ihuüksi Guerrero, kes tabas esimese, kuid meie õnneks eksis teisel. 

20:04
KORVPALL

Tiit Sokk on oma käsklused jaganud: "Nii ei saa, mehed!"

20:02
KORVPALL

Teine poolaeg on alanud! 

20:00

19:58
HINDREK PÄRG, SAKU SUURHALL

Koondised on väga võrdsed ning seda näitab nii tabloo kui statistika, kuid praegu on väikene edu Eestil. Murettekitav on kolmeste tabavus - eestlastel 12/3 (Portugalil õnneks veel hullem 12/2) ning enamus visked on olnud vabadelt positsioonidelt. Lauas pole õnneks palju ära andnud ja isegi juhime selles kategoorias. 

Eesti resultatiivseimad on seitsme punktiga Tanel Kurbas ja Kristjan Kitsing, avaveerandil kuus silma visanud Veideman ei suutnud teisel perioodil punktiarvet kasvatada - osa on selles kindlasti Portugali väga heal ja lämmataval kaitsel, kes on võtnud eesmärgiks teda nullida.

Portugalilt ei midagi uut - Gomes pidurdamisega on meil jätkuvalt raskusi ning tal on kirjas 10 punkti ja viis lauapalli (millest neli ründe). 

Tiit Sokk & Co väga palju muutma ei pea, Kui visked lihtsalt sisse ei kuku, siis midagi pole teha. Loodetavasti hakkavad need teise korvi paremini kukkuma ning suudetakse võit koju tuua. Samuti tuleb olla hoolsam vastaste pick'n'roll'i kaitsmisel, kust vastased said poolaja lõpus järjest punkte. 

Eesti korvpallikoondis kohtub Portugaliga (Laura Oks)
19:51

Kuigi tablool on vahe ainult neli punkti, on tegelikult saalis näha üks veelgi olulisem vahe - meeskonnavaim! Ei tea, mida Eesti poisid enne mängu riietusruumis tegid, kuid seda emotsiooni, teineteise toetamist ja kaasaelamist on suurepärane vaadata. Üks kõikide, kõik ühe eest!

19:51
KORVPALL

Avapoolaja statistika kohta - bench points ehk pingilt tulnud mängijad pole skoorinud mõlema võistkonna kõiki punkte. Sellest tasub mööda vaadata. 

19:50
KORVPALL

Siin on esimese poolaja statistika: 

19:48
KORVPALL

Poolaeg lõppeb aga külma dušiga - Portugal saab viimasel rünnakul kaks ründelauda järjest ning Soares tabab sireeniga kahese. Siiski Eesti võidab poolaja neljaga 31:27! 

19:47
KORVPALL

Kurbaselt ka kolmene ning Eesti juhib 31:25! Pool minutit minna! 

19:47
 

Saal elab kaasa täiel rinnal! Mäng on pingeline, toeta omasid! #eestikorvpalliliit #meiemäng #eesti

A photo posted by Eesti Korvpalliliit (@eestikorvpalliliit) on

19:45
KORVPALL

KURBAS PANEB PEALT JA TERVE HALL RÕKKAB! Võimas sooritus! 1.20 poolaja lõpuni ning Eesti juhib 28:25!

19:43
KORVPALL

Eesti on hädas pick'n'rolli kaitsmisega - katte teinud mängija pääseb vabaks ning saab lihtsa tee korvi alla. Kaks rünnakut järjest kasutavad portugallased selle perfektselt ära ning minnakse ise punktiga juhtima. 

19:43
Eesti korvpallikoondis kohtub Portugaliga (Laura Oks)

19:42
KORVPALL

Eestlased lahendavad kiirrünnaku perfektselt ning ka pärast Kitsingu poolhaaki juhib Eesti 24:21, poolajani neli minutit

19:39
KORVPALL

Kajupank tabab kohe pärast time-out'i kolmese ja publik rõkkab! Seda korvi oli vaja, aga Portugal vastab kohe kolmesega! 

19:38
KORVPALL

Vähemalt poolakad elavad sotsiaalmeedias omadele kaasa, missest et mäng pole veel alanudki!


19:37
KORVPALL

Portugal läheb 6.54 enne poolaja lõppu punktiga juhtima pärast üleplatsimehe Gomese kolmest ning kahte punkti korvi alt. Tiit Sokk võtab aja maha. 

Eesti on kuival olnud üle nelja ja poole minuti!!! 

19:36
KORVPALL

7.40 on teist veerandit mängida, kuid skoor pole muutunud. Eestlaste kolmepunktitabavus on väga halb - üheksast üritusest on korvirõnga läbinud kõigest üks! 

19:32
HINDREK PÄRG, SAKU SUURHALL

Esimese veerandi võidab Eesti 17:13. Mängupildilt on kohtumine sarnane võistkondade esimesele vastasseisule. Portugalilt on kõige rohkem pahandust teinud Gomez seitsme punkti ja nelja lauapalliga, Eesti resultatiivseim on Rain Veideman kuuega. 
Märkimisväärne on Eesti üleolek lauavõitluses 10:5.

19:28
 

Mäng algas! #EuroBasket2017 #meiemäng

A video posted by Eesti Korvpalliliit (@eestikorvpalliliit) on

19:28
KORVPALL

Eesti kaitse on seni olnud suurepärane - mehed liiguvad vastastega väga hästi kaasas, jõuavad alati ette ning ülemäära palju lihtsaid viskeid Portugali mängijatele ei anta. 

Rünnakul jõutakse aga suurema vaevata vastaste korvi alla, kust oleme saanud järjest palju lihtsaid punkte. 

1.03 esimese veerandi lõpuni ning Eesti juhib 17:13

19:28


19:27
KORVPALL

Eriti põnev on jälgida, mis toimub pingil. Kui siinkirjutajale meenub enim EMilt tulnud emotsioon, kus omade korvidele kaasa ei viitsita elada, siis nüüd on pink nagu üks mees nii omadele kaasa karjumas-trampimas kui vastaseid vaikselt kirumas. 

(Stanislav Moshkov)
19:22
KORVPALL

4.10 on ESIMEST veerandit mängida, kui Portugal saab juba teise tehnilise vea! 

19:21
KORVPALL

Eesti läheb juhtima 5:4 pärast vaheltlõiget, mille põhjustas trap, mida kasutas Eesti väga palju Valgevene vastu - õigel ajal palliga mehele teine mees juurde 

19:18
KORVPALL

Kristjan Kitsing toob 6.20 enne esimese veerandi lõppu Eesti esimesed punktid väljakult, kuid me oleme 3:4 kaotusseisus! 

19:16
KORVPALL

Võitlust on küllaga - eestlased viskuvad pallide järele, kuid praegu visked ei kuku. 2.20 mängitud, Eesti ees 1:0!

19:15
KORVPALL

Halb algus Portugalile, natukene parem Eestile - Soares saab vaidlemise eest tehnilise ning Rain Veideman avab vabaviskest skoori! 

19:14
KORVPALL

1.13 on mängitud ning skoor pole avatud! Mõlema võistkonna esimesed rünnakud on luhta läinud

19:13
19:12
KORVPALL

Kohtumine on alanud! Portugal võidab palli!

19:10
Gerly Mägi
19:09

Samas on jätkuvalt kurb tõdeda, et sugugi mitte kõik Eesti korvpallurid hümni kaasa ei laula. Nagu rääkis täna Eesti jalgpallikoondise tüüri üle võtnud Martin Reim - kui hümni ei laula, siis kogukonnatunnet pole. 

19:08
KORVPALL

Hümnid kuulatud! Sõdurid tekitasid meeldiva õhkkonna! Nüüd on jäänud kõigest kolm minutit! 

19:04
KORVPALL

Eestlased on platsile jooksnud ning nüüd on aeg rahvushümnideks! Eesti oma esitavad umbes 200 sõduripoissi!

19:02
KORVPALL

Portugali mehed on väljakule jooksnud ning nüüd jooksevad pimeduses platsile Eesti mehed! 

19:02
Gerly Mägi
 

Basketball! #meiemäng

A photo posted by Algis Liblik (@liblikalgis) on

19:01
KORVPALL

Viis minutit on jäänud ning algab meeskondade tutvustus!

19:00
HINDREK PÄRG, Saku Suurhall

Vähemalt soojenduse põhjal ei ole ka täna Reinar Hallikul head, tabavat kätt -

Reinar Hallikult on täna punkte kindlasti vaja! (Tiina Kõrtsini)
18:58
KORVPALL

Selgunud on ka algkoosseisud:
Eesti
: Sokk, Veideman, Dorbek, Kitsing, Kajupank
Portugal: Silva, Soares, Gomes, Fernandes, Quieros

18:52
KORVPALL
Eesti korvpallikoondis soojendusel (Laura Oks)

18:50
KORVPALL

20 minutit jäänud ning rahvast on juba meeldivalt palju. Siiski tundub, et täismaja täna ei tule, kuid ca 4000 pealtvaatajat saab kokku! 

18:40
KORvPALL

Kohtumise alguseni on jäänud 30 minutit ning Eesti meeskond jookseb väljakule! 

18:35
KORVPALL

Kiiresti aga meeldetuletus, mis seis on praegu alagrupis enne viimast kahte kohtumist - Eestil on kaks võitu ja kaotust, Portugalil neli kaotust.

Kui Eesti soovib edasipääsulootused säilitada, siis täna on kindlasti vaja võitu ning väga suure tõenäosusega läheb vaja võitu ka laupäeval Poola üle. Valgevene kohtub Poolaga täna (algus 21.00) ning meie peame pöialt hoidma Poolale, kes kindlustaks võiduga koha finaalturniiril ning siis võib loota, et Tartusse parimas koosseisus ei tule või vähemasti kasutavad neid, kes on vähe manguaega saanud. 

Kokkuvõtvalt - Eesti vajab kindlasti võitu ning pöialt tuleb hoida Poolale.

Loodetavasti saame ka täna näha Eesti koondise võitu! (Stanislav Moshkov)
18:27
KORVPALL
Siim-Sander Vene (nn-basket.ru)

18:24
KORVPALL

Kohtumise alguseni on jäänud natukene alla 50 minuti ning Õhtuleht on saalis kohal. Praegu on mõlemad võistkonnad väljakul ja teevad sooja! Rahvast on veel vähe, aga loodetavasti tuleb saal inimesi täis!

Saku Suurhall 50 minutit enne kohtumise algust (Hindrek Pärg)
16:40
KORVPALL
ABIMEES: Alar Varrak (paremal) on aastaid olnud korvpallikoondise peatreeneri Tiit Soku parem käsi. Mis kõige tähtsam – need kaks meest hingavad ja mõtlevad ühes rütmis. (Teet Malsroos)
16:16
KORVPALL

Eile lindistasid Õhtulehe ajakirjanikud Ville Arike ja Hindrek Pärg koos Eesti koondise abi- ja BC Kalev/Cramo peatreeneri Alar Varrakuga korvpallisaate "Viies veerandaeg", kus loomulikult tuli jutuks meie korvpallikoondis ning Eesti meisterklubi tegemised.
Enne tänase mängu algust on veel aega saade läbi kuulata!

Alar Varrak (Aldo Luud)
15:50
KORVPALL
Kristjan Kitsing (Stanislav Moshkov)

15:28
KORVPALL
Selline seis on praegu D-alagrupis
15:26
KORVPALL

Vaadates Eesti seisu enne viimast kahte vooru on täna ülioluline, et Valgevene ei võidaks Poolat. Praegu on mõlemal võistkonnal kaks võitu ja kaks kaotust, aga kui Valgevene peaks täna võitma, siis Eestil pole mitte mingit muud lootust pääseda EM-ile kui alistada laupäeval Poola ja seda võimalikult suure vahega. 
Ilmselt peame Poola niikuinii alistama, aga Valgevene tänase võidu korral oleks stsenaarium kõvasti tumedam. 

14:42
KORVPALL
Erik Keedus pani Portugali mängija Ovaris postrile. (Portugali Korvpalliliit)
14:27
KORVPALL

Ilusat kolmapäeva kõigile! Praegu on mängu alguseni jäänud natukene alla viie tunni! Loodetavasti tuleb Saku Suurhall täna rahvast täis ning publik annab mängijatele ekstra käigu juurde! Kindastli läheb seda vaja!

Publik Eesti-Valgevene kohtumise ajal (Stanislav Moshkov)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee