Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) president Aivar Pohlak.Foto: Teet Malsroos
Ott Järvela 14. september 2016 14:55
Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) president Aivar Pohlak tõdes Õhtulehele antud intervjuus, et endisel peatreeneril Magnus Pehrssonil ei õnnestunud leida ühist keeld koondise venekeelsete mängijatega ja see oli üks põhjus, miks mäng lõpuks ei sujunud.

Mis on Martin Reimile seatud eesmärk?

Tuua meeskond välja madalseisust ja taastada tasakaal. Võtta valiktsüklis maksimaalne hulk punkte ja kasutada ära tänaste mängijate kogu potentsiaal. Arendada edasi Eesti koondise mänguviisi ja leida selles tänase päeva jaoks sobiv mänguline lahendus.

Samas rõhutan, et Martinile ja tema tiimile on vaja anda aega oma nägemuse elluviimiseks, mis mõistagi ei tähenda, et peaksime leppima järgmisest mängust Gibralatriga millegi muuga peale võidu või mängudest Kreeka ja Belgiaga vähemaga kui kompromissitu võitlusega punktide pärast. Kokkuvõttes võiks eesmärgi sõnastada ka nii: olla väärikas eestlasest peatreener.

Kuidas kommenteerid tänases Eesti Ekspressis esitatud vihjeid, et kogenud koondislased Konstantin Vassiljev, Aleksandr Dmitrijev ja Dmitri Kruglov tahtsid Magnus Pehrssonist lahti saada, et kätte maksta Sergei Pareiko koondisest välja jätmise eest?

Ma ei tule nende vihjetega kaasa ja juhin pigem tähelepanu, et loo autor oli ehitanud asja üles kui spekulatsiooni. Elu lihtsalt ei ole enamasti nii põnev, kui teatava loogika alusel toimiv ajakirjandus sooviks. Samas möönan, et Magnus Pehrssonil ei õnnestunud päriselt meie koondise venekeelsete mängijatega ühist keelt leida ja see oli üheks põhjuseks, miks mäng lõpuks ei sujunud.

Kuidas jõudsite Andres Operi abitreeneriks nimetamiseni? Oli see pigem peatreeneri või alaliidu idee?

Andreseni jõudsime arutelu käigus, peale seda, kui olime enda jaoks kirjeldanud, milliseid inimesi ja milliseid treenereid koondise juurde vajame. Ei mäleta kellelt tuli idee, aga kuna Reim ja Oper olid koos ka U21 ja U23 koondiste juures oli Andres ühe abitreenerina loogiline valik..