10
fotot
Eesti-Poola (Aldo Luud)

OTSEÜLEKANNE

Laupäeva õhtul kell 20 alustavad Eesti ja Poola korvpallikoondised viimast ja otsustavat 2017. aasta EM-valikmängu Tartu Ülikooli spordihoones. Eestil on eesmärk selge - võita võimalikult suurelt. Olenevalt alagrupi teise kohtumise tulemusest vajab Eesti aga kindlasti kas 13- või 15-punktilist võitu, et tagada edasipääs järgmise aaasta EMile. Loodetavasti tuleb täna võimas ja ilus õhtu! Püsige lainel!

63:94 Eesti Poola
  • 22:46
    HINDREK PÄRG, Tartu

Selleks korraks on jutud läbi. Oli huvitav ja emotsioonide rohke koondisesuvi nii oivaliste võitude kui muserdavate kaotusega. Üldjuhul tasub ja tuleb aga kossukoondise esitusega rahule jääda - kui paljud võivad käsi südamel öelda, et ootasid ja arvasid, et sellise meeskonnaga kogutakse alagrupis kolm võitu ning finaalturniirist jäädakse väga napilt välja?
    See kord läks nii! Järgmiste kordadeni!

• 22:43

Loe ja vaata, mida ütles Eesti koondise peatreener Tiit Sokk pärast tänast mängu!

Eesti peatreener Tiit Sokk ja tema parem käsi Alar Varrak (Aldo Luud)
  • 22:31

Pilt võtab tänased emotsioonid kokku...

• 22:21

• 22:21

• 21:40

Kohtumine on läbi ja Eesti kaotab 63:94, siin on mängu seitse võtit!

Rahvas on püsti ja skandeerib "Eesti! Eesti!" ning miks ka mitte - mehed pakkusid suurepäraseid esitusi ning ületasid väga paljude lootuseid.

• 21:39

Eesti pakub lõpuks ka ilukorvi, kui Tanel Kurbas paneb pealt alley-oop söödu.

• 21:32

4.08 enne mängu lõppu võtab Poola aja maha ning nagu näha, tulevad platsile pingimehed. Staarid tegid oma töö hiilgavalt.

• 21:28

6.12 enne lõppu saab Reinar Hallik tehnilise vea liiga kerge kukkumise pärast. Haavale lisas soola ka poolakate tabav kolmene sekund enne tehnilist. Oehh....

• 21:25
    MERILI LUUK, Tartu

"Sellist kaotusseisu ei suudaks isegi NBA all-star meeskond tagasi teha! Aga mängige edasi!" lajatab üks poolehoidja.

• 21:22

Kolm veerandit on mängitud, Eesti on kaotusseisus 39:67. Midagi polegi väga öelda peale selle, et Poola on igas elemendis meid üle mänginud ja saavad õiglaselt koha finaalturniiril.

Palju huvitavam on seis aga Portugali-Valgevene mängus, kus Portugal JUHIB 54:44 34 sekundit enne kolmanda veerandi lõppu. Arvestades ka kõiki teisi praeguste mängude skoori, pääseks Valgevene võidu korral esimest korda riigi ajaloos finaalturniirile... Praegu on saatus nende endi kätes...

• 21:16

Kōik on šokis ning toetust on praegu kossukoondisel raske leida. Fännid arutavad juba, kuhu ōhtul kurbust kaotama minna

• 21:14

Poola on meist täna selgelt üle. Kordagi pole jalga gaasipedaalilt maha võetud nagu võistkondade esimeses kohtumises. 31:61 Eesti kaotusseisus...

• 21:11

5.49 enne kolmanda veerandi lõppu võtab Tiit Sokk aja maha... Seis sama nutune

• 21:09

Tartu korvpallikool viskab natukene ka nalja.

• 21:09

Teise poolaja algus pole hästi alanud. Poolakad viskasid vabalt kohalt sisse kolmese ja harutasid Eesti kaitse niimoodi lahti, et korvi all jäi mängujuht täiesti vabaks.

• 21:05

Veideman avab teise poolaja skoori kahe tabava vabaviskega, poolakas Czyz sai juba neljanda vea. Esimese 20 minutiga tõi ta Poolale kaheksa punkti

• 21:02

Teine poolaeg algab kohe ning platsile tulnud viis eestlast võtavad jälle väiksesse ringi kokku. 20 minutit veel.

• 20:59

Eestlased jätavad neli minutit enne teise poolaja algust soojenduse pooleli, võtavad väiksesse ringi ja Sten Sokk utsitab koondislasi kõnega. See koondis alustab viimast poolaega loetud minutite pärast.

• 20:55

Alagrupi teises mängus juhib Portugal avapoolaja järel Valgevene vastu 33:30, kuid sellest pole praegu midagi, sest isegi Portugali võidu ja meie kaotuse korral, ei saa me EM-finaalturniirile.

• 20:52

Võib ainult ette kujutada, mida Tiit Sokk praegu riietusruumis meestele räägib. Midagi positiivset pole eestlastel avapoolajast ette näidata. Rünnakus ollakse saamatud, visked ei taba, pall ei liigu. Kaitses jäetakse mehed väga vabaks ning poolakad panevad kõik visked ka kotti.

Võib öelda, et see oli Eesti koondise selle aasta valiktsükli kõige halvem poolaeg, aga samas tuleb ka mainida, et Poola on näidanud suurepärast korvpalli ning on kinnitanud senise mänguga, miks nad olid enne mängude algust D-alagrupi suurfavoriidid.

Eestlaste resultatiivseim on kaheksa punktiga Reinar Hallik, Veidemanil on seitse, Kurbasel kuus.

• 20:48
    Eesti-Poola esimese poolaja statistika (Aldo Luud)
  • 20:48

Esimene poolaeg lõppeb Poola resultatiivseimana 11 punkti visanud Slaughteri ilusa läbimineku, korvi ja veaga. 27:46 kaotab Eesti avapoolaja

• 20:43

"Kas väljavilistamine aitaks?" arutavad mõned Eesti fännid. Jah, me oleme jõudnud sinna punkti, mida mäletavad paljud eelmisel aastal Riiga sõitnud kossusõbrad.
    Eesti on taga 25:41. Senimaani on poolakad näidanud, kuidas korvpalli tuleb mängida. Loomulikult läheb neil näiliselt sisse ka kõik, mis teele saadetakse.

• 20:39

2.51 on poolaja lõpuni, Eesti taga 36:24!
    Kui mehed naasevad platsile karjub üks fänn "Nüüd tuleb, no nüüd tuleb!" Loodame...

• 20:37

Kolmepunktivisete statistika seletab nii mõndagi - Eestil 9/1, Poolal 12/6. Pallikaotustest pole mõtet rääkidagi...

• 20:34

Enne Reinari sissevahetamist, juhendab Tiit Sokk väga elavalt, kuhu peaks ta liikuma!

• 20:32

Samas ei tasu mainimata jätta, et Poola mängib fantastiliselt hästi. Eesti liikumised on selgeks õpitud, kaitses ollakse takjastena küljes, rünnakul liigub pall väga hästi. 6.06 enne esimese poolaja lõppu võtab Tiit Sokk aja maha. Poola peal 12ga - 34:22

• 20:30

"Nii palju praaki kogu aeg. Oleks võinud kodust vaadata," kurdab üks fännidest. Tõsi - Eestil juba seitse pallikaotust ja kaitses on tehtud ridamisi loihtsaid eksimusi.

• 20:29

Järgmisel rünnakul aga viskab Veideman täiesti vabalt kolmese ässaks!

• 20:28

Rünnak on Eestil suur null. Pall seisab, mehed ei liigu, üritatakse mingit liikumist teha, aga kui ei lähe läbi, tarduvad kõik. Läbi õnne tabab Veideman üle vastaste käe üliraske kolmese, aga Poola juhib 29:20

• 20:27

Alagrupi teises mängus võitis Valgevene esimese veerandi 15:13! Praegu pole midagi ilusat ka Eesti mängus - Kajupank teeb vastaste kolmepunktiüritusel vea ning poolakad saavad kolm vabaviset. Õnneks tabas vaid kaks.

• 20:24

Esimese veerandi märksõnad - pallikaotused (Eestil kuus, Poolal 1) ning kolmepunktivisked. (Eesti üritas kaks korda, kumbki ei tabanud, Poolal 8/4. Kõik neli tabatud viset sooritati täiesti vabadelt positsioonidelt).

Meeldivalt hästi on alustanud Reinar Hallik, kellel on eestlastest suurim efektiivsuse näitaja (+6).

• 20:21

Martin Paasoja teeb 2,2 sekundit enne veerandi lõppu ründelauas väga lolli vea ning Poola võidab esimese perioodi 24:16!

• 20:18

"****** anna pall Reinarile!" karjuvad fännid üle trummimüra. Lõpuks anti ja toimib ka.

• 20:17

Neli korda on poolakad jäetud kolmesejoone taga vabaks - neli korda on nad ka sisse visanud. 50,9 sekundit enne esimese veerandi lõppu võtab Tiit Sokk aja maha. Poola juhib 20:15

• 20:16

Reinar hoiab eestlasi praegu mängus. Visked väljakult kahest kaks ning kaitses üks ilus "kulp". 1.30 jäänud, Eesti taga 15:17

• 20:15

Eesti teeb juba kuuenda pallikaotuse! Mis kõige hullem - poolakatel on viis vaheltlõiget!

• 20:13

Kaitses on poolakad jäetud kolm korda kolmese joone taga täiesti vabaks ning kolm korda on vastased ka viske sisse visanud. Pärast viimast eksimust vastab aga Kurbas raske 2+1ga ning tablool on viik 13:13. Kolm minutit esimest veerandit jäänud!

• 20:11

Niimoodi jooksis Eesti koondis platsile. 4 ja pool minutit on esimest veerandit mängida, Poola juhib 10:8!

Mäng algas! #EuroBasket2017 #meiemäng

A video posted by Eesti Korvpalliliit (@eestikorvpalliliit) on

• 20:09

Poolakate jaoks on rippuvad korvikonstruktsioonid täielik tragöödia!

• 20:07

Veideman läheb jälle korvi alla läbi ning tabab raske viske!

• 20:07

Maciej Lampe toob oma esimesed punktid ning Poola läheb 5:2 juhtima! Eestlased teevad aga kolmanda pallikaotuse JÄRJEST! Kas närvid?

• 20:06

AIAI! Eestlased tegid kaks rünnakut järjest valesöödu!

• 20:03

Mäng algab ja Eesti võidab palli. Soku kolmene esimesel rünnakul ei taba, muidu oli hästi välja mängitud

• 20:02

Sellist hümni pole Eesti kossumängudel varem kuulnud. Kõik mängumehed laulsid hümni hingestatult kaasa (Hallik lõi isegi takti) ning emotsioon kandus rahvasse edasi. Kas on asi väikeses ja armsas Tartu Ülikooli spordihoones või milleski muus, aga vaim oli praegu küll ühtne!

(Aldo Luud)
  • 20:01

Publik on võimas! Kõik elavad kaasa, plaksutavad ja skandeerivad "Eesti! Eesti!" Meeskonnad tulevad platsile

• 20:01

Algrivistused
    Eesti: Sokk, Veideman, Dorbek, Kajupank, Kitsing
    Poola: Lampe, Czyz, Ponitka, Waczynski, Koszarek

• 19:58

Hümn on kollektiivselt esitatud! Kolm minutit palli õhku viskamiseni!

(Aldo Luud)
  • 19:54

Meeskonnad tutvustatud, kõige suurema ovatsiooni osaliseks saab Reinar Hallik. Nüüd on aeg hümnideks!

• 19:54

Igal koondislasel on käekõrval ka noor poiss või tüdruk!

• 19:53

Rahvas teeb põrgulärmi ning kõik tõusevad püsti! Aeg eestlastel joosta platsile!

• 19:52

Poola meeskonna tutvustamisele publik väga kaasa ei ela - ei plaksutada, ei midagi. Ainult paar tulihingelist fänni lasevad vilet. Kohe on kord Eesti käes

• 19:50

Tuled lülitati välja ning kohe hakatakse tutvustama meeskondi!

• 19:49

Eesti korvpallisõber on suur spordisõber. Kuna kossuni on veel aega, lõbustasid fännid end telefonist võrkpalliülekande vaatamisega. "No kurat, loodame, et korvpallurid nii ei puterda," muiati pärast Eesti võrkpallurite 3:2 võitu Makedoonia üle.

• 19:48

Võistkonnad sooja tegemas!

Võistkonnad sooja tegemas (Aldo Luud)
  • 19:46

Tähtsat kohtumist on vaatamas ka Eesti parimaid muusikuid, Tanel Padar. Laulja on ise väga sportlik -  kuu tagasi osales ta  Ironman 70.3 triatlonil ning ära pole ta öelnud ka korvpalli- ja jalgpallilahingutest

• 19:45
    Hindrek Pärg
    Eestlaste treeneripink. Mõtteid jagub (Aldo Luud)
  • 19:44

15 minutit on kohtumise alguseni jäänud, tribüünid on juba sisuliselt täis! Loodame võimsat mängu!

• 19:38
  • 19:31

Rõõm on tõdeda, et üks tribüün on juba inimestest sisuliselt pungili täis, teisel on veel kuhjaga tühjasid kohtasid, kuid on teada, et see nii ei jää!

• 19:31

Nüüd jookseb platsile Eesti ning trummid pannakse põrisema ja skandeeritakse "Eesti! Eesti!"

• 19:30

30 minutit enne mängu algust jookseb Poola meeskond väljakule ja saab väikese vilekoori osaliseks!

• 19:16

45 minutit on kohtumise alguseni ning Tartu Ülikooli spordihoone tribüünidel istub juba meeldivalt palju inimesi! Meeleolu on natukene närviline, aga loodetavasti ei näita meie mehed täna mingeid närve ning teevad suurepärase esituse!

• 18:30

Eesti korvpallurid on poolteist tundi enne mängu algust Tartu Ülikooli spordihoones kohal. Ükski fänn neid kahjuks neid veel vastu vōtmas polnud.

• 18:12

Mängu alguseni on jäänud veidi alla kahe tunni. Üks positiivne uudis tuli Ukraina-Sloveenia mängust. Juhul, kui Eesti ei alista Poolat piisavalt suurelt, siis oli hädasti vaja Sloveenia vähemalt 10 punktilist võitu. Viimasel rünnakul visati kaks punkti ning korjati võit Ukraina üle 11 silmaga.
    Kui lõpuks saame enda alagrupis teise koha, siis punktide lugemisel oli seda meile väga vaja. Aga lõpplahendust ja selgust on oodata alles kuskil nelja tunni pärast

• 17:46

Siiski tuleb olla pigem tagasihoidlik ning anda mõista, et meile tuleb vastu Poola, kes on hirmtugev. Mingit hinnaalandust nad täna kindlasti ei tee ning ka nemad vajavad võitu. Enne, kui räägime kui suurt võitu me vajame, tuleb mõelda KAS me üldse selle saame. Elame, loodame, näeme!

• 17:20
  • 17:17

Esimeses kohtumises sai Poola 14-punktilise võidu. Poola on kindlasti alagrupi suurfavoriit, kuid väga üllatuslikult kaotasid kolmapäeval kodusaalis hoo sisse saanud Valgevenele.
    Et olla igal juhul kindel edasipääsu, peab Eesti saama täna vähemalt 15-punktilise võidu. Sel korral ei mängi rolli ka Valgevene-Portugali mängu tulemus.

• 17:15

Täna tuleb Tartu Ülikooli spordihoones kahtlamata võimas mäng. Iga viimne kui pilet on ära ostetud ehk atmosfääriga ei teki mingit probleemi. Tartu publik on alati fantastiline, aga veel eriti täna on nende toetus ülioluline.