Marko MeeritsFoto: EJL
Hindrek Pärg 20. september 2016 20:14
Teisipäeval õhtul juhtus Evald Tipneri Eesti karikavõistlustel midagi, mis on jalgpallis küllaltki harukordne - väravavaht lõi penaltist värava. Selllise teoga sai hakkama Rakvere Tarva puurivaht Marko Meerits. 

"Erilist seletust polegi, miks mina sain lüüa. Mängule sõites arutasime mõne kutiga, kes peaks penaltit lööma, kui selle saame. Ma ütlesin, et võin lüüa ja nii see läkski," sõnas 24aastane puurilukk. 

Kui Rakvere teeniski kohtumise teisel lisaminutil 1:3 kaotusseisus Paide Linnameeskonna vastu 11 meetri karistuslöögi, oli Meeritsa tiimikaaslastel antud lubadus meeles. 

"Samuel Vard hakkas karjuma, et "Meerits, Meerits, tule löö". Poisid vaatasid mulle otsa ja nad usaldasid ming ning niimoodi läksingi," kirjeldas väravavaht. Penalti löömises midagi väga rasket kangelase sõnul polnud. 

"Jälgisin, kuhu poole vastaste väravavaht liigub ning lihtsalt lõin enda poolt vaadates paremale poole, puurilukk hüppas teisele poole. Jalaga tunnen end niikuinii hästi ja ma polnud üldse närvis. Teadsin, et lihtsalt on vaja ära lüüa," kommenteeris Meerits. 

Tema koll vähendas vahe minimaalseks, kuid järelejäänud ajaga ei suutnud Rakvere väikest imet korda saata ning kohtumine kaotati 2:3. 

"Väravavahil on alati teistsugune tunne penaltit lüüa, aga kuna me ikkagi kaotasime mängu, mida läksime võitma, siis erilist rõõmu sellest polnud. Oleks see olnud võiduvärav, oleks tunne hoopis teine," sõnas Meerits. 

Kuidas puurilukk võtab kokku terve Tarva hooaja ja tänase matši? "Mäng mängult oleme paremaks läinud. Suudame palli hoida ja seda ka lükata. Üritasime tekitada võimalusi ning mängime oma maksimumi piiril. Kõik poisid võitlevad hoolimata seisust ja keegi kunagi alla ei anna. Kahju on, aga nii see on. Tuleb enda õppida enda eksimutest ja vigadest."