Auto-Moto uudised

VIDEO | Tartu rallil niideti elektripost pikali, avapäeva järel juhib Murakas (8)

Õhtuleht.ee, 23. september 2016 22:28
Ekraanitõmmis.Foto: Facebook
Reedel alanud EAL Eesti autoralli meistrivõistluste kuuenda etapi, Tartu Rally avapäeva järel on liidrid Mitsubishi Lancer Evo X masinal sõitvad Roland Murakas – Kalle Adler, kuid hoopis huvitavam intsident juhtus linnakatsel.

Nimelt sõitis auto elektripostile otsa, mis seejärel tee peale maha kukkus. Kasutaja teistest videodest saab aru, et see oli juba kuues auto, mis ei suutnud tee ääres seisvat posti vältida, kuid kuuendat tabamust post enam ei kannatanud.

Katse teise aja sõitsid välja meistrivõistluste absoluutarvestuse ja N-rühma liidrid Egon Kaur – Silver Simm (Mitsubishi Lancer Evo IX), kes kaotasid Murakas – Adlerile 0,2 sekundiga. Katse kolmanda aja said samuti Mitsubishi Lancer Evo IX masinal sõitvad Kaspar Koitla – Andres Ots, kes kaotasid katsevõitjatele kahe sekundiga.

Tartu Rally avapäeva lõpetas 2,04 km pikkune Tartu Laululava kiiruskatse, mille võit läks võistluspaarile number 3.Rainer Aus – Simo Koskinen (Mitsubishi Lancer Evo IX), kes avakatsel kaotasid aega käigukasti probleemide tõttu.

Õhtupimeduses sõidetud publikukatsel näitasid teist aega Roland Murakas – Kalle Adler, kes kaotasid Aus – Koskinenile 1,7 sekundit. Murakas – Adleriga jagatud katseaega näitasid neljaveoliste rahvusliku klassi EMV7 (E12) sõitjad Ranno Bundsen – Robert Loštšenikov (Mitsubishi Lancer Evo VIII). Sarnaselt avakatsele näitasid katse kolmandat aega Koitla – Ots, kes kaotasid Aus – Koskinenile 2,4 sekundiga.

EAL autoralli meistrivõistluste kuuenda etapi avapäeva järel juhivad rallit Roland Murakas – Kalle Adler, kelle edu Egon Kaur – Silver Simmi ees on 1,5 sekundit. Peale Tartu Rally avapäeval sõidetud kahte kiiruskatset jagavad absoluutarvestuse kolmandat kohta Kaspar Koitla – Andres Ots ja Rainer Aus – Simo Koskinen, kes kaotavad liidritele 2,7 sekundiga. Samad võistluspaarid moodustavad peale reedest võistluspäeva ka klassi N4 (EMV2) paremiku.