Jalgpall

Mida arvab Allardyce Hodgsonist, prints Harryst ja Inglismaa jalgpalliliidust?

"Prints Harry on ulakas poiss! Hodgson saadab inimesed unele! Saada see kuradi Neville kukele!" ehk Mida rääkis Inglismaa koondise peatreener ärimeesteks maskeeritud ajakirjanikele 

Toimetas Merili Luuk, 27. september 2016, 11:23
Sam Allardyce JOE KLAMAR
Briti ajaleht The Telegraph avalikustas täna skandaalse loo Inglismaa jalgpallikoondise uue peatreeneri Sam Allardyce'i kohta, milles väidab, et britt oli nõus alaliidu reeglite vastu käituma. 

Allardyce olevat ärimehi mänginud ajakirjanikele jaganud nõuandeid, kuidas jalgpallurite üleminekutelt raha teenida ja Inglismaa jalgpalliliidu reeglitest kõrvale hiilida.

Samal teemal

Ajakirjanikud uurisid Allardyce'i käest, kuidas saaks kolmandad osapooled jätkuvalt mängijaid "omada," kuigi Inglismaa jalgpalliliit keelustas selle 2008. aastal, FIFA 2015. aastal. Ometi on taoline mängijate "omamine" väga levinud Lõuna-Ameerikas, kus klubidel on vähe raha. Ärimehed ja teised investorid ostavad nii-öelda jalgpalluri aktsiaid ning katavad tihtipeale noormängija majutuse ja treenimiskulud. Vastutasuks saavad nad mingi protsendi tulevikulootuse üleminekutasust. 

Allardyce rääkis, kuidas selline tegutsemine on jätkuvalt võimalik ka Inglismaal. Diili õnnestumise korral saanuks vastutasuks "ärimeestelt" 400 000 naela (ligi 460 000 eurot) ning reisinuks neli korda aastas Singapuri ja Hong Kongi, kus jaganuks antud "ärimeestele" nõuandeid. 

Inglismaa jalgpalliliit algatas skandaali osas uurimise ning Allardyce'i ähvardab vallandamine. Telegraph lubab paari järgneva päevade jooksul avalikustada kogu skeemi ning asi ei pruugi piirduda vaid Allardyce'iga, vaid taolist skeemi kasutavad ajalehe väitel ka paljud teised tipptreenerid. Telegraph avalikustas ka paar kildu jutuajamistest Allardyce'iga: 

Miks endine Inglismaa koondise peatreener Roy Hodgson pole hea avalikkuse ees rääkija: "Ta saadab kõik inimesed unele. Roy. Woy. Tal ei ole selle jaoks isiksust!" (siinkohal matkis Allardyce Hodgsoni kõnemaneeri)

Mida Hodgson valesti tegi: Mängijad vedasid teda alt. Võib-olla oli ta liiga otsustusvõimetu. Ehk kandus tema närvilisus üle ka mängijatele. Enne kohtumist Islandiga oli ta võitnud 10 mängu. Viigistasime Venemaaga, kuid me pidanuks võitma. Võitsime Walesi ja see oli meie halvim esitus. Viigistasime Slovakkiaga ja edasipääsuks piisanuks Islandiga viigist... ta kukkus kokku"

Sam Allardyce ja Roy Hodgson  Tony O'Brien

Gary Neville'ist, endisest Inglismaa koondise abitreenerist, kes soovitas Hodgsonil EM-kohtumises Islandiga Marcus Rashford vahetusest sisse tuua: "Nad vaidlesid kümme minutit, kas tuua teda mängu või mitte. Garyl oli talle halb mõju. Kuradi ütle Garyle, et istu maha ja ole vait, et saaksid ise ohjad haarata. Sina oled peatreener, tee, mida sa ise tahad, mitte keegi teine!"

Inglismaa jalgpallurite pääsemisest koondisesse: Nende peale ei saa loota. Joe Hart. Jack Wilshere, Arsenali pingil. Oxlade-Chamberlain pingil. Sa võid nendega mängida, aga nad ei mängi klubi eest. Kui nad klubi eest ei mängi, on nad vähese mängupraktikaga.

Endiste Inglismaa koondislaste hasartmängusõltuvusest: Üks klubiomanik ostis kautsjoni vastu ühe mängija kaks korda välja. Need mängijad võitlevad igavusega. See oli meie ajal hullem.. mängisime isegi rohkem kui tänapäeval. Mängisime kaarte, mängisime kaarte terve tagasitee.. sa teed seda oma palga eest!"

Vahel võib nalja kah visata!  (Matthew Childs)  

Jalgpalliliidust: nad mõtlevad vaid rahast ja selle teenimisest, eks? Kas teate, et Inglismaa jalgpalliliit on maailma rikkaim? Ma ei peaks seda ütlema. Nad ei ole tegelikult kõige jõukamad. Neil on lihtsalt maailma suurim käive, 325 miljoni naelaga.

Cambridge'i hertsogi (Prints Williami) mittejõudmisest 2020. aasta EMi tutvustamisele: Ainus, kes kohale ei jõudnud, oli prints William. Ta on meie alaliidu saadik, nii et oleks olnud tore, kui ta oleks oma nägu näidanud, aga ilmselgelt oli tal palju tähtsamaid asju, millega tegelda. 

Prints Harryst: Harry on ulakas poiss. Ta on väga-väga ulakas, väga ulakas!  Ta näitab oma tagumikku ja teeb veelgi ulakusi!"

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee