Kristjan Kangur kogus 4 punkti ja 4 lauapalli.
29. september 2016, 23:05

Kangur ja Varese jõudsid üle noatera Meistrite liiga põhiturniirile (1)

Kui BC Tartul seisab üks eelring veel ees, siis üks eestlane juba jõudis korvpalli Meistrite liiga põhiturniirile: Kristjan Kangur Varese meeskonnaga.

Varese oli võõrsil võitnud Lissaboni Benficat 75:72 ja mängis kodus tulega, jäädes mõni minut enne lõppu viie punktiga taha. Kümme sekundit enne lõppu jõuti seisuni 70:70 ehk kahe mängu kokkuvõttes oli +3. Viga ei tehtud, Benfica mees Derek Raivio pääses lõpus kaugelt viskele ja tabas, kuid Itaalia klubi õnneks astus ta kolmepunktijoonele - 70:72 ja kokkuvõttes jäädi peale ühe punktiga.

Kangur kogus 31 minutiga 4 punkti ja 4 lauapalli, kuid tema +/- näitaja +10 oli selgelt meeskonna parim.

Põhiturniiril on Varese vastased Villeurbanne'i Asvel, Oldenburg, Saloniki PAOK, Ventspils, Klaipeda Neptunas ja Radomi Rosa. Viimane vastane selgub paarist Cluj - Usak, kusjuures mõlema meeskonna suure ääre kohal mängivad endised Kalev/Cramo pallurid: Rumeenia klubis Vlad Moldoveanu ning türklaste leeris Rolands Freimanis.