Korvpall

Tiit Sokk ja Co tuli 28 aastat tagasi Souli olümpiavõitjaks. NSV Liidu korvpallurid olid ka ägedad pullimehed ja parimad kamraadid

RETRO | "Teist sellist meeskonda XX sajandil polnud." (6)

Ville Arike, 30. september 2016 04:00
OLÜMPIAVÕITJAD: NSV Liidu kuldne korvpallimeeskond Soulis.Foto: Getty Images / Joe Patronite
Täna 28 aastat tagasi peeti Souli olümpiamängude korvpallifinaal, kus NSV Liit alistas Jugoslaavia 76:63 ja võitis kuldmedali. Sisuliseks finaaliks peetakse aga poolfinaali USAga (82:76). Liidu koondis, kuhu kuulus ka Tiit Sokk, koosnes paljude rahvuste esindajatest, kuid see ainult liitis mehi.

Tegemist oli kõva võistluse, kõva tiimi ja kõvade meestega. Aga just tiimitunne oli see, mis ajendas koondise arsti Vassili Avramenkot oma Venemaal ilmunud raamatule panema pealkirja "XX sajandi parim meeskond". "See võistkond oli eriline ja jääb eriliseks. On peaaegu võimatu kujutada ette sellest kokkuhoidvamat ja sõbralikumat meeskonda. Teist sellist meeskonda XX sajandil polnud. Vaatamata 1980ndate teisel poolel NSV Liidus valitsenud keerulisele poliitilisele olukorrale jäime alati ühtseks. Souli kangelaste vaheline sõprus on siiani fantastiline," kirjutas Avramenko.

Edasi lugemiseks: