NII SEE JUHTUS | Sport 12.10: Tartu šokkvõit saatis Kalev/Cramo meistriliiga tabelis viimasele kohale, Kontaveit kaotas (3)

Õhtuleht.ee, 12. oktoober 2016, 22:56
Tartu Ülikool suutis suurest kaotusseisust välja ronida ja näitas koduväljakul Kalev/Cramole koha kätte Aldo Luud
Kui viimased päevad on peamiselt kulgenud jalgpalli ja MM-valikmängude rütmis, siis nüüd on aeg korvpallurite käes. Täna alustavad Euroopa kaks vägevaimat sarja: Euroliiga ning Eurocup, kus põnevad mängud algavad juba esimesest ringist. Samuti ootab koduse meistriliiga raames ees esimene "El Classico", kui Tartu Ülikool võõrustab kell 19 Kalev/Cramot. Samuti on Eesti meeskonnad võistlustules Balti liigas, kus oma avamängu peavad TTÜ ning Rapla. Korvpalli vahele mahub mõstagi ka muud ja kõik tähtsamad spordihetked toome teieni Õhtulehe otseblogi vahendusel, püsige lainel!

22:54
SPORDISÕBER

Sellega tõmbame joone alla ka tänasele spordipäevale! Kohtumiseni juba homme!

22:54
Alar Varrak hoolealuseid juhendamas. (Aldo Luud)
22:47
TENNIS
Anett Kontaveit (STR)
22:12
TENNIS

Kahjuks on Anett jäänud taha 4:3! Järgmisena servib tšehhitar.

21:53
TENNIS

Kontaveit kaotab aga oma tesie servigeimi! 2:1 eestlanna veel juhib.

21:47
TENNIS

Kontaveit murrab vastase servigeimi ja läheb 2:0 teises setis juhtima!

21:44
TENNIS

Korvpalli šokktulemusest on tund aega taastutud, nüüd tasub keskenduda Eesti parimale naistennisistile Anett Kontaveidile, kes praegu mängib Austrias Linzis teises ringis tšehhitari Denisa Allertova vastu. Kahjuks eestlanna kaotas esimese seti 3:6, kuid võitis teise seti enda esimese servigeimi.

21:40
VILJAR VOOG (KORVPALL)
BC Kalev/Cramo meeskond (Aldo Luud)

21:35
Gert Dorbek (palliga) (Aldo Luud)
21:21
Mandell Thomas vedas Tartu mängu tagasi (Aldo Luud)
20:52
KORVPALL (Viljar Voog)

Eesti meistrisarjas näeb tänavu juba teist korda rumalat olukorda, kus Kalev/Cramo treenerid-mängijad kaovad kaotuse järel saalist nõnda kiiresti, et neilt pole TV6 otse-eetris kommentaare võimalik saada. Mõistagi ei taha keegi kaotusefoonilt midagi ilusat lausuda, ent tegu on väga ebaprofessionaalse käitumisega!

20:45

Gert Kullamäe TV6 otse-eetris: "Eks see kõva võitlusega tuli. Enne mängu sai rõhutatud, et meil on palju kosseisulisi probleeme ja võtsime päris koolipoisse siia appi, aga võitlema peab kõik 40 minutit. Ja poisid võitlesidki, ka lootusetus seisus. Üks võidu võti oli kindlasti, et me sinna lauda läksime ja laudu saime, isegi nii pika koosseisu vastu."

20:40

Ja Tartul on võit käes, rahvas on saalis täielikult hullunud!

20:38

77:76 - Tartu saab ründelauast palli ja Gert Dorbeku kolmene tabab! Lõpunik 6,7 sekundit, Varrak võtab aja.

20:37

74:76 - Lõpuni 16 sekundit, Tartu on mitmel korral mööda visanud, aga saab üha uuesti palli, nüüd time out ja pärast audi väljaviset tuleb pealevise sooritada 3 sekundiga. Nii et korvi korral jääb Kalevile ikkagi viimane rünnak.

20:24

68:72 - Tartu ajab Kalevit meeleheitlikult taga. Vahepeal saadi vahe kolmele silmale, siis läks seitsmele, kuid nüüd tabas Thomas kolmese. Time out ja lõpuni 4.35.

20:20

63:68 - Tartu vähendab vahet! Lõpuni 7 minutit.

20:18
(Toomas Tatar)
20:13

54:66 - Kalev säilitab kolmanda veerandi järel mõõduka edumaa.

20:04

44:57 - Martin Dorbek alustas poolaega küll kaugviskega ja käristas vahe 22 punktile, kuid seejärel sai Tartu oma rünnaku jooksma ja viskas 5 minutiga 15 punkti. Kas läheb veel põnevaks?

19:50

TTÜ jaks lõppes viimasel veerandil, mis kaotati Pasvalyses 11:25 ja Balti liiga mäng Pienole 55:77. Sten Olmre kogus 13 punkti, 6 lauapalli ja 2 vaheltlõiget.

19:47

Janar Talts (palliga) ja Mark Tollefsen mänguhoos.

(Aldo Luud)
19:44

Harper on Kalevile toonud 12, Tollefsen 11, Veideman ja Ljutõtš 6, Keedus 5, Gladness ja Upshaw 4 punkti. Lisaks Veidemanil kirjas 3 korvisöötu ja 2 vaheltlõiget, Upshaw'l 6 lauapalli.

Tartu: Talts 8 p, Thomas 7, Dorbek ja Jõesaar 6, Sokk 2. Jõesaar on noppinud 5 lauapalli, Dorbek andnud 4 korvisöötu.

19:41
Ville Arike, Tartu

29:48 - Poolajavileks on Kalevi eduseis kärisenud lootusetult suureks, külalised tegid viimase kuue minutiga 22:6 spurdi. Tunne, et ühel hetkel võib selline kiirendus tulla, oli õhus, ning sai ka teoks. Alustuseks viskas Tollefsen üksi 7 punkti järjest, seejärel otsustas Harper võtta kasutusele lihtsa taktika "üle ja ise peale", ning kolm tabavat viset tähendas 8 punkti lisaks.

19:32

23:33 - Teise veerandi esimese poolega käristab Kalev Mark Tollefseni vedamisel vahe juba kümnele punktile.

19:22

17:20 - Esimese veerandi lõpus on ette pääsenud Kalev/Cramo. Tartu mängib hõredale koosseisule vaatamata südilt ega kavatse kodusele suurrivaalile midagi kinkida. Esimestel minutitel pääsesid võõrustajad paaril korral ka nelja punktiga ette, kuid perioodi teine pool kuulus seni 6 punkti toonud Vitali Ljutõtši vedamisel Kalevile. Tartlastest suutis sama Janar Talts.

19:16

Eesti klubid peavad täna ka kaks Balti liiga mängu. Rapla Avis on kodupubliku ees teinud hiilgava esimese poolaja, juhtides eile kindlalt Pärnut võitnud Kedainiai Nevežise vastu 54:36 (van der Mars 12, Bratoz 10). TTÜ on Pasvalyses sealse Pieno Žvaigdese vastu taga 44:52 (Olmre 11).

19:10

9:8 - Viieminutilise mängu järel on Tartu punktiga ees.

19:07

Janari Jõesaar püüab Mickell Gladnessi pika käe alt palli korvi saata. Seekord ei õnnestu.

undefined (Aldo Luud)
18:58

Kalev on tulnud kohale täiskoosseisuga ning alustavad Harper, Veideman, Ljutõtš, Tollefsen ja Gladness.

18:57

Rocki algkoosseis: Thomas, Dorbek, Jõesaar, Talts, Milka. Vahetusmeeste pingile jäävad põhikoosseisu meestest ainult Sokk ja Tamm, lisaks neile on veel neli duubli mängijat...

18:54

Veel mõni minutike ning Tartus visatakse pall õhku!

15:49

15:43
AUTO-MOTO
13:21
SULGPALL

Raul Must alustas Hollandis tugevat turniiri Dutch Open 24:22, 21:16 võiduga soomlase Eetu Heino üle. Täna õhtul peetavas teises ringis on vastaseks hindu Lakhanee Sarang. Eelmisel aastal jõudis Must samal võistlusel finaali, tal on edetabelis kaitsta priske punktisumma.