Marie Turmann ja Harri Lill.Foto: Alar Truu
31. oktoober 2016, 16:12

Kaks Eesti curlingutiimi MK-etappide poolfinaalis

Nädalavahetus pakkus rõõmu Eesti curlingumängijatele, sest MK-etappidel jõudsid nelja parema sekka nii Team Mölder naiskondade kui ka Marie Turmann ja Harri Lill segapaaride seas.

Riias alistas Maile Mölderi juhtimisel mängiv naiskond alagrupis kõik kolm vastast, sealhulgas MMi A-gruppi kuuluva soomlaste Team Malmi lisaajal 5:4. Veerandfinaalis saadi veel ühest maailma tippklassi kuuluvast vastasest, Norra tiimist Skaslien jagu 7:3. Poolfinaali lisavoorus tuli küll tunnistada sakslannade 7:5 paremust, kuid pronksimatšis alistati Valgevene esindusvõistkond 6:4.

Peaaegu sama hästi läks ka Turmannil ja Lillel segapaaride turniiril Saksamaal Geisingis. Nemad vajasid poolfinaali jõudmiseks viit võitu, veerandfinaalis seljatati Šveitsi paar koguni 12:4. Nii poolfinaalis kui ka 3. koha mängus tuli aga tunnistada kahe Tšehhi paari paremust (3:8 ja 8:9).

Segapaaride seas 2018. aasta taliolümpiale pürgivad Turmann ja Lill võistlevad järgmisena 18.-20. novembril Berni MK-etapil.