Rapla alistas Valga ja tõusis tabelis teiseks (2)

Toimetas Ville Arike, 5. november 2016 18:59
Rapla Avis ei jäänud mängu jooksul kordagi kaotusseisu.Foto: Toomas Tatar
Koduses korvpalli meistriliigas kohtus piirilinnas Valgas sealne Maks ja Moorits Rapla Avisega ning pidi tunnistama külaliste 82:76 paremust.

Rapla domineeris terve mängu - kohe asuti juhtima 4:0 ja 14:4 ning võõrustajad ei suutnudki välksõjast toibuda. Esimese veerandi järel näitas tabloo 16:22, poolajal 34:46 ning teise poolaja keskpaigas venis vahe juba paarikümne silma alla. Lõpu eel võttis Valga küll ohtlikult järele, kuid kuuest punktist väiksemaks vahet ei saadud.

Võitjate edukaim oli Thomas van der Mars 27 punkti ja 12 lauapalliga. Domen Bratož lisas 17, Martin Paasoja 14 (lisaks 8 korvisöötu!), Indrek Kajupank 13 punkti. Valgale tõi Sandis Silavs 20, Ivars Žvigurs 15 (vabavisked 13/5), Kristo Saage 13 punkti.

Rapla on nüüd võitnud 5 mängust 4 ja jagab koos TTÜga teist-kolmandat kohta. Liider on Tartu Ülikool täisedu, 5 võiduga, Valga (4-2) langes neljandaks.